Avant Window Navigator (problem) [ΕΠΙΛΥΘΗΚΕ]

...unity, kde, gnome, xfce, κλπ ...compiz, κλπ

Συντονιστής: adem1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Αν έχετε πρόβλημα με την λειτουργία του unity δοκιμάστε να το επαναφέρετε με την παρακάτω εντολή σε τερματικό.
unity --reset (ισχύει μέχρι και την 12.04)

Avant Window Navigator (problem) [ΕΠΙΛΥΘΗΚΕ]

Δημοσίευσηαπό domek » 10 Ιούλ 2008, 18:59

Λοιπον παιδες ,εγκατεστησα το Αwn με synaptic manager ! Η εγκατασταση Οκ αλλα οταν παταω ανοιγμα τοτε η οθονη κανει πως

αναδυεται το παραθυρο αλλα δεν ανοιγει !Μετα απ αυτο αποφασισα να το εγκαταστησω χειροκινητα αλλα δεν τα καταφερα

!!Κατεβασα ολες τις Libraries που χρειαζεται .Στην εντολη : ./configure ολα ειναι οκ κανενα error ,οταν ομως κανω make μου βγαζει

αυτο : make[2]: Leaving directory `/home/gasmas/Επιφάνεια εργασίας/avant-window-navigator-0.2.6'

και στην συνεχεια οταν παταω make install τοτε εχω error και συγκεκριμενα :

make[1]: Leaving directory `/home/gasmas/Επιφάνεια εργασίας/avant-window-navigator-0.2.6/libawn'

make: *** [install-recursive] Error

Αν μπορει καποιος ας με Βοηθησει !!! Οι γνωσεις μου σε λινουχ ειναι αρχαριες !!! Αν δεν υπαρχει λυση προτεινετε μου καποιο αλλο παρομοιο προγραμμα !!!

Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας !!!!
Τελευταία επεξεργασία από domek και 10 Ιούλ 2008, 23:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ubuntu 10.04 32bit
Laptop:Sony Vaio VGN-N31S
Intel (R) Core 2 Duo CPU T5500 1.66 GHz / Ram 1000Mb
domek
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2008, 19:03
Τοποθεσία: Berlin
Εκτύπωση

Re: Avant Window Navigator (problem)

Δημοσίευσηαπό Dimitris » 10 Ιούλ 2008, 19:05

Aπό τη στιγμή που το make δεν ολοκληρώθηκε με επιτυχία, τότε είναι σίγουρο ότι το make install θα βγάλει σφάλμα. Τις βιβλιοθήκες που τις αποθήκευσες; Στείλε το Makefile να δουμε τι ακριβώς κάνει.

Διάβασε εδώ να πάρεις μια ιδέα τι κάνει και πως λειτουργεί το make: viewtopic.php?f=9&t=55
Άβαταρ μέλους
Dimitris
saintTUX
saintTUX
 
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 13:57
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εκτύπωση

Re: Avant Window Navigator (problem)

Δημοσίευσηαπό ftso » 10 Ιούλ 2008, 19:11

Δες αυτό το θέμα (viewtopic.php?f=5&t=505&hilit=awn) και ακολούθησε τον οδηγό που δίνει ο @bullgr αν δεν το έχεις κάνει ακόμα.
Άβαταρ μέλους
ftso
Επίτιμο μέλος
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6409
Εγγραφή: 12 Μάιος 2008, 13:40
Τοποθεσία: Αθήνα
IRC: ftso
Εκτύπωση

Re: Avant Window Navigator (problem)

Δημοσίευσηαπό domek » 10 Ιούλ 2008, 23:25

ftso έγραψε:Δες αυτό το θέμα (viewtopic.php?f=5&t=505&hilit=awn) και ακολούθησε τον οδηγό που δίνει ο @bullgr αν δεν το έχεις κάνει ακόμα.



Δεν το ειχα δει το θεμα !!!Απεγκατεστησα το Αwn και το επανεγκατεστησα με τον παρακατω τροπο :

http://news.softpedia.com/news/Install- ... 2611.shtml

Δουλευει αψογα !!!! Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και την αμεση ανταποκριση !!!!! :D :D :D
ubuntu 10.04 32bit
Laptop:Sony Vaio VGN-N31S
Intel (R) Core 2 Duo CPU T5500 1.66 GHz / Ram 1000Mb
domek
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2008, 19:03
Τοποθεσία: Berlin
Εκτύπωση


Επιστροφή στο Περιβάλλον Εργασίας / Εμφάνιση / Εφέ / Customization