Δημοσιεύτηκε: 31 Οκτ 2017, 18:20
από Tassos10
Σήμερα ξανά είδα το laptop ( έπειτα από καιρό ) και διαπίστωσα το εξής ( τουλάχιστον τώρα που το άνοιξα είχε την εξής συμπεριφορά ) :
Αυτό που κατάλαβα είναι πως, σαν να «χάλασε» η ευαισθησία των πλήκτρων.. Δηλαδή αν δεν πάταγα γρήγορα έγραφε »πολλλλές φορρρρρές τοοοο ίδιο πλήκτττττροο» από μόνο του. Δηλαδή ένα πράγμα σαν αυτό που σας δείχνω μέσα στα εισαγωγικά.

Εν μπάσει περιπτώσει, με λίγο δυσκολία είδα πως είχε διαθέσιμες ενημερώσεις και σκέφτηκα να τις κάνω. Είπα μήπως αυτή την φορά διορθώσουν αυτό το πρόβλημα (όπως τις περισσότερες φορές συμβαίνει με τις ενημερώσεις του GNU/Linux).
Όμως για ακόμη μια φορά, απογοητεύτηκα και εκτέθηκα.. Οι ενημερώσεις όχι μόνο δε διόρθωσαν το πρόβλημα, αλλά το χειροτέρεψαν ( για ακόμη μια φορά )
Πλέον με το τελευταίο kernel που έχει, δεν ανοίγει καν. Δηλαδή μετά το grub μενού ( αν το αφήσω ως έχει και πάει να φορτώσει το Ubuntu ), μου βγάζει το εξής :
Κώδικας: Επιλογή όλων
error : attempt to read or write outside of disk 'hd0'.
error : you need to load the kernel first.

Press any key to continue....


Οπότε και εγώ πήγαινα μετά στο grub menu, «Advanced Options for Ubuntu» όπως μου είπατε ( και σας ξανά ευχαριστώ, δε το ήξερα ), και εκεί έβλεπα τις εξής επιλογές :
Κώδικας: Επιλογή όλων
                                                             GNU GRUB version 2.02~beta2-36ubuntu3.14

Ubuntu, with Linux 4.4.0-97-generic
Ubuntu, with Linux 4.4.0-97-generic (upstart)
Ubuntu, with Linux 4.4.0-97-generic (recovery mode)

Ubuntu, with Linux 4.4.0-93-generic
Ubuntu, with Linux 4.4.0-93-generic (upstart)
Ubuntu, with Linux 4.4.0-93-generic (recovery mode)


και βρε παιδιά, μόνο από το «4.4.0-93» με άφηνε να μπω έστω στο recovery mode.
Αλλά πραγματικά και πάλι δε ξέρω τι να κάνω με την συγκεκριμένη περίπτωση.
Τι στο καλό δεν έχει κουμπώσει καλά ( μάλλον στο kernel ) και δεν δουλεύει σωστά, δε ξέρω.. :(
Αν έχετε καμία πρόταση βρε παιδιά, πείτε μου. Δε θέλω τώρα να το κάνω format για αυτό το λόγο.. και νιώθω και άσχημα γιατί εκτιθέμεθα.... :crazy: :oops:

Σας ευχαριστώ πολύ.