Δημοσιεύτηκε: 23 Ιούλ 2009, 00:39
από Macedon
nikolas99 έγραψε:παιδια εγκατεστησα πριν λιγες μερες το ubuntu σε bual boot με τα σβιστα αλλα δεν εμεινα ευχαριστημενος με το ubuntu και 8ελω να το βγαλω, εψαξα για καποιον οδηγο στο φορουμ αλλα δεν βρηκα :(
αυτο που με ενδιαφερει παρισοτερο ειναι να απεγκαταστησω το grub
ευχαριστω


nikolas99
Γεια σου!!!
Και εγω στις αρχες βγαλε βαλε ημουνα!!! :D
Παραδειγμα:
Δεν μου αρεσε ας πουμε: το καφετι χρωμα,η διπλη μπαρα πανω κατω, το original menu στην μπαρα...και αρκετα πραγματακια ακομη!!!
Ξεκινησα με το ουμπουντου 8.04 πριν ενα χρονο και κατι ...τα προβληματα παρα πολλα για μενα ,και φυσικα και για αρκετους αρχαριους. :shock:
δοκιμασα αρκετες αλλες διανομες λινουξ , αλλα και σε εκεινες με πολλα προβληματα. :o
Και εγενετω η 8.10 :crazy: :thumbup: και εμεινε σταδιακα σχεδον για ενα χρονο στο πισι μου ,εφοσον εξακολουθουσα να ψαχνομαι.
Ολα λειτουργουσαν κανονικα οπως θα επρεπε με την 8.10 ...αλλα ελειπε το ντιζαιν...δεν ειχα ιδεα τι μπορουσε να κανει κανεις με το ubuntu...
Φυσικα τωρα εμαθα αρκετα, και ας ειναι καλα τα Παιδια εδω του φορουμ ,απο διαχειριστες μεχρι και απλους χρηστες ...δεν τους ρωτησα...προλαβαν αλλοι :thumbup:
(θα καταλαβης αν δεις τα ποστ που εγραψα)αλλα εψαχνα στο φορουμ για λυσεις, και "βρησκα απαντησεις στα προβληματα μου :bow:
Για να μη γινομαι κουραστηκος...Εδω και καιρο εχω την 9.04 και συν τα update... και λεω συν γιατι πριν ειχα προβληματακια..και ολα ειναι τελεια!!!
Για να πω την αληθεια αργησα, :oops: αλλα τωρα εχω μπει στο πνευμα του ουμπουντου και γενικα στο λινουξ!!!
Και θελω να καταληξω σε σενα!!!
Δικη μου αποψη ειναι:
Μεινε και με τα δυο λειτουργικα τα σβιστα και το ουμπουντου...( στο τελος θα δεις θα μεινεις με ενα ,και αυτο θα ειναι το ubuntu!!!) ;)
Παιξε λιγο με το ubuntu !! Παιξε αφοβα, και με το καιρο δεις πως μπορεις να κανεις τρελα πραγματα!!!
Φυσικα δικαιωμα σου ειναι να κανεις αυτο που εσυ θες!!!
Εγω ειπα την αποψη μου !!! ;)

Φιλικα παντα!!!
Makedoniahellas

Παρε και μια γευση απο τη δικη μου απλη Επιφανεια εργασιας ..χωρις cairo dock κτλπ!!!

http://img107.imageshack.us/img107/6249/testm.png