Δημοσιεύτηκε: 03 Απρ 2012, 21:49
από newtux
Learner έγραψε:
newtux έγραψε:Για το youtube η λύση για μένα είναι το minitube. Η HTML5 θέλει δουλειά ακόμα. Και στο youtube trial είναι ακόμη. --> http://www.youtube.com/html5


Μου κάνει εντύπωση που λες ότι χρειάζεται δουλειά ακόμα (ίσως σε κάτι νετμπουκ να θέλει ακόμα δουλειά γιατί εκεί είναι βαρυ) αλλά στο λαπτοπ μου μπορώ να πω ότι καλύτερα κι απ' το flash παίζει η HTML5 στο youtube (firefox 11 χρησιμοποιώ). trial στο youtube εννοούν ότι δεν έχουν περάσει σε html5 σαν προεπιλεγμένο και δεν έχουν περάσει ακόμα τα βίντεο με διαφημίσεις σε HTML5. Το θέμα με το youtube είναι ήδη λυμένο, τα υπόλοιπα site μας απασχολούν κι εκεί είναι που πρέπει ο firefox να δείξει ευελιξία. Δεν πιστεύω εν τέλει ότι θα αναγκαστούμε να βάλουμε όλοι chrome, κάποια λύση θέλω να ελπίζω ότι θα βρεθεί.

Το minitube δεν είναι σε καμιά περίπτωση αντικαταστάτης του παραδοσιακού youtube μέσω του browser, άλλωστε αυτοί που το αναπτύσσουν λένε ότι είναι ένα "συμπλήρωμα" ας πούμε στην εμπειρία χρήσης που μπορεί να έχει κάποιος απ' το youtube (κάτι σαν ένα πρόγραμμα youtube TV).