Δημοσιεύτηκε: 26 Δεκ 2008, 00:13
από ilpara
mixasgr έγραψε:...Για το φίλο markakis, θα σου πρότεινα να αγοράσεις κάποιο laptop απευθείας με linux αν σε καλύπτει χωρίς ωστόσο να εννοώ ότι θεωρώ λάθος την παραπάνω ενέργειά μου ή να αυτοαναιρούμαι. Από εκεί και πέρα φαντάζομαι ότι η Dell θα σου απαντήσει ομοίως με εμένα δλδ με πίστωση-επέκταση εγγύησης.
Να έχετε καλές γιορτές!

Εγώ προτείνω να μπεις στην διαδικασία διότι αυτή η ενέργεια αποτελεί πολύ σημαντική συνείσφορά στην κοινότητα και στην διάδοση του ubuntu και του ΕΛ/ΛΑΚ :!:
Αν όλοι μπαίναμε στην διαδικασία (εφόσον φυσικά δεν χρειαζόμαστε dual boot) τότε θα καταφέρναμε να αλλάξουμε τη στάση των εταιριών στην Ελλάδα.
Όσον αφορά το mini της Dell το είδα σε ένα κατάστημα που πουλάει ηλεκτρικά κλπ (δεν θυμάμαι πως λέγεται, είναι στο πρώην Διογένης στη Συγγρού) και δίπλα στης Acer θα το προτιμούσα, π.χ. το πληκτρολόγιο είναι ελαφρώς ποιο εύχρηστο! Όσον αφορά το service και την εγγύηση της Dell είναι άψογη όπω ς έχω ξαναπεί, μάλιστα με την πίστωση της επιστροφής των vista μπορείς να πάρεις εγγύηση ατυχήματος (πτώση, υγρά, κλπ)!