Δημοσιεύτηκε: 27 Οκτ 2010, 22:38
από s.dalas
Τώρα που άλλαξες κάπως τον τρόπο ομιλίας σου.
Αντώνης έγραψε:Τι να σου πω φίλε μου, εδώ με έβγαλε φταίχτη που η παιδεία μας σαν χώρα είναι για τον... (ξέρεις ποιον!)....

Δε σε έβγαλα φταίχτη. Σε έβγαλα συννένοχο αφού όχι απλά δεν αντιτάσσεσαι, αλλά απαιτείς την προώθηση παράνομης απόκτησης λογισμικού, σε μια κοινότητα που ωριμάζει χαρακτήρες και παλεύει για μια στάση ζωής ενάντια στο κατεστημένο, υποστηρίζοντας τον εναλλακτικό (πολλές φορές και δύσκολο) δρόμο, ενάντια στη μονοπωλιακή αγορά λογισμικού.
Αντώνης έγραψε:Πιστεύω ότι είναι πέρα για πέρα υπερβολικός σε όσα λέει ο φίλος, ( έκλεψα λογισμικό, παίρνω το ψωμί του φτωχού πλην τίμιου προγραμματιστή κλπ)
Εγώ δεν έκλεψα τίποτα ο καψερός... προσπαθώ να βρω μια λύση στο ότι απαιτείται να γνωρίζω ένα πρόγραμμα, το οποίο όμως στοιχίζει πολλά ευρά...

Εγώ είμαι ο υπερβολικός ή εσύ που απαιτείς απο την κοινότητα να προωθεί οδηγούς για σπασμένα προγράμματα? Απο μια κοινότητα που υποστηρίζει και μάχεται για τη διάδοση του ελεύθερου λογισμικού. Και όσο και αν σου φαίνεται υπερβολικό πρέπει να φάει και ο προγραμματιστής. Άνθρωπος είναι και αυτός. Αφού απαιτείται να μάθεις ένα πρόγραμμα γιατί δεν ανοίγεις ένα θέμα να μας πεις τί κινήσεις έκανες ενάντια στη σχολή σου και στους καθηγητές σου για το ότι δε στο παρέχουν δωρεάν (ενώ απαιτείται η γνώση του) και μετά μιλάμε για ένα σύστημα δωρεάν παιδείας.
Αντώνης έγραψε:Και δεν υπάρχει τίποτα το προσωπικό.

Εδώ θα απαντήσω με τα δικά σου λόγια και βγάλε μόνος σου το συμπέρασμα αν το έκανες προσωπικό.
Αντώνης έγραψε:Έχουμε και τον Ξανθόπουλο στην παρέα μας??????
Να φωνάξουμε και την Μάρθα Βούρτση...

Αντώνης έγραψε:Εδώ να ζητήσω συγνώμη από τους φωστήρες και τους γκουρού της παιδείας.