Δημοσιεύτηκε: 28 Οκτ 2010, 00:16
από Αντώνης
Pavlidis έγραψε:Παιδιά το πρόβλημα έγκειται στις σχολές που επιμένουν να χρησιμοποιούν προγράμματα που είναι πανάκριβα, ενώ υπάρχουν δωρεάν εναλλακτικές. Χαρακτηριστικό παράδειγμα, στην σχολή μου που είχαμε μάθημα Πολυμέσων και χρησιμοποιούσαμε το Photoshop, αντί του Gimp. Επίσης σε μάθημα προγραμματισμού C++, χρησιμοποιούσαμε το VIsual Studio ως κάποιο εξάμηνο, και στην συνέχεια "ξεστραβώθηκαν" και δουλεύαμε Eclipse. Βέβαια υπάρχει και μεγάλη μερίδα χρηστών που είναι κακομαθημένοι. Λες και ο μέσος χρήστης χρειάζεται να εγκαταστήσει για παράδειγμα το Adobe Master Collection CS5 των 3500 ευρώ, για να κάνει μια απλή επεξεργασία εικόνας με το Photoshop. Θα μπορούσατε να μαζευτείτε φοιτητές και να απευθυνθείτε στον προϊστάμενο του τμήματός σας για αυτό το πρόβλημα. Εμείς αυτό είχαμε κάνει και εν μέρει δούλεψε. Φιλικά πάντα, εδω μέσα δεν είναι μέρος για τσακωμούς.


Καλά, σοβαρολογείς φίλε μου?? Είναι δυνατόν να ασχοληθούν οι προφεσόρες με τα διπλόματα και τα παπλώματα με τέτοια... ανούσια πράγματα???
Τς τς τς τς, ε όχι βέβαια!!!
Όλα τα πισιά φίλε μου είναι χαλασμένα στην καλύτερη περίπτωση και αν δίνεις εξέταση πάνω σε πισί και για τον οποιοδήποτε λόγο σβήσει, σε πετάξει το πρόγραμμα κλπ, ε, τι να κάνουμε, το άλλο εξάμηνο πάλι...( απάντηση καθηγητή )...