Δημοσιεύτηκε: 05 Μάιος 2012, 14:25
από Neptune
Γειά, χαρά σε όλους Εγώ είμαι καινούργιος 8-) και το βρήκα το φόρουμ ( αν και δεν είχα ιδέα τι μπορεί να σημαίνει φόρουμ μέχρι και... :geek: τώρα ) πολύ ωραίο, ελκυστικό, συμπαθητικό και τζαμάτο :!: :!: γιατί γενικότερα μαρέσει που είναι όλα τακτοποιημένα (όπως τώρα που σας γράφω το πρώτο μου μήνυμα και μπορώ να βρώ ένα σωρό καλούδια για να κάνω πιο ευχάριστη την δημοσίευση μου ) και τέλως πάντων κάπως ταξινομημένα γιατί θα συμφωνήσω με τον Γιώργο φιωτάκη, επικρατεί χάος από συνδέσμους στα πρώτα μηνύματα των νεοεισαρχόμενων, αφού όταν το είδα την πρώτη φορά τρόμαξα :shock: αφού να φανταστείτε έκλεισα το tag από τον browzer του firefox :lol: όπως και να'χει μπράβο σε αυτούς που επιχείρησαν αυτή την σκληρή δουλεία :clap: γιατί για κάποιον που δεν ξέρει που να ψάξει είναι πολύ δύσκολο να βρεί πηγές γνώσεων στο διαδύκτιο για να συλλέξει πληροφορίες ειδικά αν δεν ξέρει να πλοηγήται. Π.χ. όπως τον πατέρα μου, κάθε φορά που μπαίνει στο google όλο καντιλιάζει που του πετάει άλλα αποτελέσματα από αυτά που περιμένει.

Kαλό θα ήταν βέβαια όμως κατά την δικιά μου άποψη κάποια στιγμή να προστεθούν εκπαιδευτικά tutorials σε στυλ slideshows ή videoclips όλα μέσα στον πίνακα ελέγχου αλλά και μέσα στο περιβάλλον του φόρουμ αν γίνεται για να είναι προσβάσιμα για τον νεοεισερχόμενο χρήστη να τα διαχειρίζεται όποτε θέλει και να μην δυσκολεύεται να τα βρεί, έτσι ώστε να κάνει πιο εύκολα τα πρώτα βήματα του και για να υπάρχει αυθονία επιλογών του τρόπου σύλληψης πληροφοριών, αυτό που θέλω να πω είναι ότι θα έδειχνε και πιο ωραίο το site αλλά θα ήταν και πιο λειτουργικό-γρήγορο, άσε που ένα καλά επεξεργασμένο και μελετημένο κλιπάκι μπορεί να γίνει πολύ εύχρηστο, κατατοπιστικό και σώζει πολύ χρόνο