Δημοσιεύτηκε: 05 Ιουν 2009, 23:05
από chrislsp
Ειμαι νέος στο forum και νεος στο linux...Post πολλά δεν έχω..νομίζω όμως πως κάθε μέρα με βλέπετε στο irc να συμμετέχω όπως μπορώ,κάνοντας ερωτήσεις,δίνοντας απαντήσεις σε απλά προβλήματα δηλαδή εκεί που μπορώ.Υπάρχει έστω και ένας που αμφιβάλει πως είμαι ένα μη ενεργό μέλος?Θα ήταν προτιμότερο να έμπαινα και να έλεγα περι ανέμων και υδάτων για να ανεβάσω τα post μου?Νομίζω πως έχω το δικαίωμα ψήφου και πως είμαι ενεργό μέλος,λιγότερο από κάποιους σίγουρα.Είστε λίγα άτομα,δεν έχετε 10000 μέλη,ξέρετε ο ένας τον άλλον και ποιος ξέρει τι.Δε νομιζω πως τίθεται θέμα δημοκρατικής εκλογής διαχειριστή..εδώ πρέπει να μετράει ποιος ξέρει ποιον,δε ζήτησα να γίνω διαχειριστής,δε ξέρω τη τύφλα μου απο phpbb όπως επίσης από linux.Αν με ρωτήσετε σας λέω αμέσως 3-4 άτομα από το irc που δε ξέρω αν είναι διαχειριστές αλλά σίγουρα από άποψη συμμετοχής και βοήθειας το "αξίζουν".Τελος συμφωνώ με τις προτάσεις του ktogias.Registered members ONLY στις ψηφοφορίες μιας και ποιος 'νέος' δε μπάινει στο irc πάνω από 2-3 φορές για βοήθεια(ας κάνει με οδηγίες δικές μας register το nickname του).Αυτά, φιλικά και πάντα με καλή διάθεση και στόχο να είμαστε όλοι ικανοποιημένοι σε μια μικρή και ανοιχτή σε όλους κοινότητα ;)