Δημοσιεύτηκε: 26 Νοέμ 2009, 22:39
από filippos.xf
Καλησπέρα!
Unexpected έγραψε:Να επιλέγουν τα μέλη τους Συντονιστές

Θα σου δώσω ένα παράδειγμα για το πως εντάχθηκαν στην συντονιστική ομάδα δύο μέλη της κοινότητας, δες εδώ ⇛ viewtopic.php?f=2&t=6892
Με βάση το παραπάνω παράδειγμα, εσύ βγάζεις το συμπέρασμα ότι οι συντονιστές μπαίνουν στην συντονιστική ομάδα άσχετα από το τι γνώμη έχουν τα μέλη της κοινότητας;
Unexpected έγραψε:Να επιλέγουν τα μέλη τους Συντονιστές,πόσο μάλλον τους Διαχειριστές

Ειδικά για το κομμάτι των διαχειριστών που αναφέρθηκες, παραθέτω παρακάτω την γνώμη από ένα μέλος που είχε αναφέρει την γνώμη του παλιότερα.
tester έγραψε:Για τους συντονιστές είναι λογικό να γίνεται ψηφοφορία και το καταλαβαίνω.
για τους διαχειριστές όμως κρίνω ότι είναι λίγο επικίνδυνο να γίνεται ψηφοφορία καθότι κάποιος που έχει γνώσεις στο linux δεν σημαίνει ότι γνωρίζει και το phpbb :oops:

Με την οποία γνώμη σαφώς και συμφωνώ. Το κομμάτι των διαχειριστών δεν είναι όπως τους συντονιστές σε καμία περίπτωση.
Unexpected έγραψε:Στο δικό μου Φόρουμ εγώ έχω φτιάξει

Στην δικιά σου ιστοσελίδα και στο δικό σου φόρουμ σαφώς και μπορείς να δώσεις την κατεύθυνση που θέλεις, ωστόσο αυτό δεν σημαίνει πως και όλες οι υπόλοιπες ιστοσελίδες πρέπει να ακολουθήσουν αυτήν την συγκεκριμένη κατεύθυνση. Την οποιαδήποτε κατεύθυνση βασικά, όχι μόνο την δικιά σου.

Γενικότερα, ο καθένας είναι ελεύθερος να λέει τις σκέψεις του ελεύθερα. ;)