Δημοσιεύτηκε: 03 Σεπ 2010, 17:40
από lostinmyworld
Δεν υπάρχουν «πρέπει». Αυτό ακριβώς δεν είναι ελευθερία; Να επιλέγεις αυτό που θέλεις, που σε βολεύει, που σου κάνει κλικ (αυτά για τώρα :silent: )..Η ίδια η ουσία της ελευθερίας είναι ο λόγος που εμείς βάλαμε Ubuntu, και είτε τα διαγράψαμεκαι αλλάξαμε γνώμη είτε μείναμε σε αυτά(αν και υπάρχουν τόσες διανομές που χρησιμοποιούν τον πυρήνα και την φιλοσοφία του Linux). Βέβαια είναι πολλά τα λειτουργικά, πράγματι, αλλά ακόμη κι αν ήθελα δεν μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό. Ίσως απλά να θέλεις να τα δοκιμάσεις όλα για να πειστείς να μείνεις σε κάποιο. Ίσως μία φιλική συμβουλή σε κάνει να δοκιμάσεις κάποιο συγκεκριμένο. Δεν μπορώ να σου απαντήσω. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι χρησιμοποιώ σε φορητό πενταετίας τα τελευταία Ubuntu χωρίς κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα (όχι πως τον προσέχω και ιδιαίτερα δηλαδή) και δεν μπορώ να σκεφτώ τον υπολογιστή μου χωρίς αυτό το λειτουργικό. Γιατί; Γιατί μου αρέσει, με βολεύει και με κάθε αναβάθμιση μου κάνει κλικ ;)

Δεν θα συνεχίσω να απαντάω μιας και δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δεν νομίζω ότι θα βγει και κάποιο συμπέρασμα κάποτε από αυτήν την συζήτηση. :|