Δημοσιεύτηκε: 29 Μάιος 2013, 15:26
από ubuderix
lepidas έγραψε:Το καλύτερο είναι να κάτσουμε στα αβγά μας.
Εαν οι φοιτητες θέλουν να μάθουν/γνωρίσουν 5-6 πράγματα, στρώστε το χαλί και ερχόμαστε. Για μένα κακώς έγινε τόσο μεγάλο το θέμα και κακώς χάσαμε έστω και 10 λεπτά του χρόνου του ο καθένας για να γραφεί η αίτηση.
Εάν υπάρχει μια ομάδα φοιτητών που ενδιαφέρεται για κάτι, ας κάνει όλη την προετοιμασία και στο τέλος όταν θα είναι όλα έτοιμα ρίξτε μια φωνή και θα έρθουν όσοι έρθουν να παρουσιάσουν. Με το ζόρι και με το παρακαλετώ(το λέω έτσι γιατί έτσι φάνηκε και κακώς φάνηκε έτσι) δεν γίνεται τίποτα.
Εδώ είμαστε, κάντε αίτηση να κάνουμε παρουσίαση Ubuntu

Θα διαφωνήσω μαζί σου,γιατί δεν είναι τα 10 λεπτά που κάποιος-οι αφιέρωσαν χάσιμο χρόνου ,ήθελαν και το έκαναν (αν δεν το θέλεις μην το κάνεις) .
Μήπως πρέπει τελικά να ξεκινήσουμε από το (Α) στις παρουσιάσεις και για μας τους ίδιους περί Προσφοράς - Εθελοντισμού - Προώθηση ελλακ ;
Να καταλάβουν-με εν ολίγοις τι κάνουμε και γιατί ;
Δεν περιμένω από κανένα φοιτητή να κάνει αυτό που θέλω να κάνω εγώ γιατί πολύ απλά (είναι δική μου πρωτοβουλία )και στην χειρότερη περίπτωση θα σκεφτεί το ίδιο και δεν θα το κάνει.
Όταν υπάρχει η νοοτροπία των δημ.υπαλλήλων να κινούνται πάνω σε ένα τυφλοσούρτη (για αυτούς πεπατημένη οδό) μην περιμένουμε κάτι διαφορετικό.
Για αυτούς είμαστε κάτι σαν ένα παρεάκι που του καρφώθηκε να κάνει μια εκδήλωση και θα του φάει του καθηγητή που θα παρίσταται και το Σαββάτο.
Πρέπει να το σκεφτούμε πως θα το οργανώσουμε για την επόμενη φορά.Είναι μια εμπειρία και αυτή.