Δημοσιεύτηκε: 31 Μαρ 2011, 22:08
από medigeek
dim459 έγραψε:Είναι ο άνθρωπος που μπορεί να ασχοληθεί με το πρόβλημά σου σα να ήταν δικό του.

..κι αυτό γιατί τα περισσότερα προβλήματα τα είχα ο ίδιος. :P Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Ρίχνω το βοτσαλάκι μου για να δώσουμε στους χρήστες όσο γίνεται καλύτερη εικόνα της κοινότητας. :)

Spoiler: show
Ο λόγος είναι ότι πέρασα κι εγώ κάποτε (το 2005 συγκεκριμένα) από την άποψη ότι «το linux μου έκαψε το σκληρό δίσκο». Και κυριολεκτικά με πεταξαν με τις βρυσιές έξω από ένα IRC κανάλι στο Undernet (#linux νομίζω) επειδή το ανέφερα εκεί. Ο δίσκος πράγματι ήταν για πέταμα, αλλά τώρα που το σκέφτομαι μετά από χρόνια, μάλλον το τροφοδοτικό ήταν (κρίμα, και το έδωσα για ανακύκλωση!). Πήρα μια μικρή δόση εμπειρίας και κουράγιου και δοκίμασα ξανά το ubuntu το 2006, dual boot με windows και έπαιζα σιγά-σιγά.
Απαντώντας σε ερωτήσεις άλλων όχι μόνο μάθαινα καινούργια πράγματα και εντολές, αλλά έλυνα και τα δικά μου μελλοντικά προβλήματα. Η εμπειρία είναι το 90% της μάθησης!


Edit:
+1 για τον yodan000 και τον simosx, έχω την ίδια άποψη. :clap:
Να προσθέσω και τον the_eye που αναπάντεχα ανέλαβε την διαχείριση του θέματος του φόρουμ και του... άλλαξε τα φώτα χιχι.
Να μην ξεχάσω και τον logari81 και τις τέλειες του απαντήσεις (και πακέτα!) όσον αφορά τα προβλήματα με τα wireless. :bow: