Δημοσιεύτηκε: 11 Ιουν 2009, 19:45
από ftso
Ανέκδοτο 1


Μία δασκάλα ρώταγε τα παιδιά με τι ασχολούνται οι γονείς τους.

- Εσένα Γιωργάκη η μαμά σου τι κάνει όλη μέρα; Είναι οδοντογιατρός κυρία!

- Εσένα Μαρία . Είναι ταχυδρόμος ο μπαμπάς μου κυρία και η μαμά μου δεν δουλεύει.

- Εσένα Νίκο ρωτώντας ένα πιτσιρικά που φαινότανε διαβολάκι.
Ο μικρός πετάχτηκε επάνω και με ζωηρό και περήφανο ύφος έριξε τη βόμβα: Εμένα κυρία ο μπαμπάς μου δουλεύει πιανίστας σε μπ0υρδέλ0! Κάγκελο η δασκάλα!
Το ίδιο απόγευμα πάει στο σπίτι του μπόμπιρα και χτυπάει αποφασιστικά το κουδούνι. Η πόρτα άνοιξε και στο κατώφλι φάνηκε ο περιβόητος μπαμπάς.
Συγνώμη που σας ανησυχώ, αλλά έχω σοβαρό πρόβλημα με το μικρό. Ισχυρίζεται ότι δουλεύετε πιανίστας σε μπ0υρδέλ0 και ....

Κοιτάτε να δείτε, άρχισε να λέει χαμογελώντας ο "αγοραίος μουσικός", στην πραγματικότητα είμαι αναλυτής προγραμματιστής πληροφοριακών συστημάτων, εξειδικευμένος σε θέματα επικοινωνίας πρωτοκόλλου TCP/IP σε περιβάλλον UNIX, και σε ανάπτυξη εφαρμογών με χρήση νέων τεχνολογιών κατανεμημένων συστημάτων αρχιτεκτονικής CORBA, σε περιβάλλοντα αντικειμενοστραφών σχεσιακών βάσεων δεδομένων OODBMS και σε χρήση εργαλείων Business Objects σε μια εταιρεία επιεικώς απαράδεκτη. Ε! πως να το πω αυτό σε ένα 7χρονο παιδάκι ;;;



Ανέκδοτο 2

Είναι ο χριστός με τον διάβολο και παρακολουθούν μέσα σε μια μαγική λίμνη την εξέλιξη της ανθρωπότητας.
Σε σε κάποια φάση βλέπουν έναν πύραυλο να εκτοξεύεται, ένα δορυφόρο "να κινείται" γύρο από τη γη.

Ε και κάπου εκεί λέει ο διάβολος
-"Τεχνολογία....το δημιούργημα μου, και με αυτό θα σε κερδίσω Χριστέ!!!!"
-"Άσε ρε , εσύ ούτε copy paste δε ξέρεις τι σημαίνει" του απαντάει ο Χριστός.
- "Τι λες ρε, εγώ έχω το πιο famous προφίλ στο facebook..."
(κλπ κλπ κλπ)

...μαλώνουν για πόση ώρα..αστραπές και κεραυνοί παντού, οπότε σκάει ένα αγγελάκι κι ένα διαβολάκι και τους λένε να ηρεμήσουν γιατί θα τα καταστρέψουν όλα...
...κι ότι υπάρχει ένας πιο απλός τρόπος για να το λύσουνε το θέμα:
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΗΣ

Συμφωνούν λοιπόν και οι 2 τους εξηγούν ότι έχουν στην διάθεση τους 1 λεπτό και μέσα σε αυτό το λεπτό όποιος γράψει τα περισσότερα θα είναι ο νικητής.

Κάθονται τέλος πάντων..."3 2 1 ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ"...
- "Με τη δύναμη της κόλασης!!!" φωνάζει ο διάβολος.
ο οποίος αρπάζει φωτιά και γράφει με την ταχύτητα του φωτός.

Ο Χριστός από την άλλη
χαλαρός και άνετος
τακ τακ τα πλήκτρα χαλαρά και click click με το ποντίκι
πατάει και κάνα backspace έτσι για να αλλάζει το μοτίβο.

...με αυτά και με αυτά έχουν περάσει 50 δευτερόλεπτα κι ο Διάβολος έχει γράψει 72 σελίδες, ενώ ο Χριστός συνεχίζει χαλαρά και χίπικα.
Ξεκινάνε οι κριτές την αντίστροφη μέτρηση:
10 9 8 7.....3 2 1
και ΜΠΑΜ
πέφτει το ρεύμα
reboot οι υπολογιστές
πάει όλη η προσπάθεια του Διαβόλου
και ερωτώ φίλοι μου....
γιατί νίκησε ο Χριστός :?: :!: :?:

Spoiler: show
BECAUSE JESUS "SAVES" ! :lol: