Δημοσιεύτηκε: 24 Απρ 2014, 00:51
από eliasps
alkismavridis έγραψε:Τι να πω ρε παιδιά...

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω έρθει ποτέ σε συνάντηση της ομάδας, αλλα αυτή τη φορά το σκέφτομαι σοβαρά!

Μην το σκέφτεσαι. Να πας και εσύ! :P

Αρχικά, όταν έβλεπα τις ανακοινώσεις για αυτές τις συναντήσεις δεν μου πέρναγε καν απ' το μυαλό να πάω.
Όσο περνούσε ο καιρός και αλληλεπιδρούσα περισσότερο με το forum και τα μέλη του, έτυχε και κανονίσαμε με κάποιους να βρεθούμε για καφέ και αργότερα πήγα και σε ένα Release Party, όπου γνώρισα ακόμα περισσότερους. Μετά από αυτό, απορούσα που δεν το είχα κάνει νωρίτερα.
Έχω πάει σε 4-5 συναντήσεις (όχι οργανωμένες από το Ubuntu-gr) για καφέ με κάποια μέλη του forum και σε 2-3 συναντήσεις "επίσημες" του Ubuntu-gr.

Γνώρισα από κοντά καταπληκτικά άτομα με τα οποία επικοινωνούμε έμμεσα ή άμεσα καθημερινά στο φόρουμ, συζητήσαμε για Linux και περί ανέμων και γενικότερα ήταν και είναι πολύ καλή εμπειρία. Τώρα με την πρώτη ευκαιρία προσπαθώ να πηγαίνω σε συναντήσεις και να έχω τη χαρά να γνωρίσω από κοντά ακόμα περισσότερα άτομα, που πιθανότατα μερικοί να με έχουν βοηθήσει να επιλύσω προβλήματα στον υπολογιστή, όπως τον sotos21 που υποτιμά απίστευτα τις γνώσεις του και υπερβάλλει για τις δικές μου (αν κάποιος έχει τις μισές γνώσεις, είμαι εγώ). :P

Το κλίμα στις συναντήσεις είναι πολύ καλό και όσο περισσότεροι, τόσο καλύτερα.