Δημοσιεύτηκε: 09 Φεβ 2012, 22:32
από mangelasakis
dim459 έγραψε:@madvinegar
Χωρίς πρόθεση να το παίξω δάσκαλος (δεν έχω τις κατάλληλες γνώσεις άλλωστε), επειδή έχω την εντύπωση ότι το έχεις ξαναπροτείνει σε ανάλογη περίπτωση, ισχύει αυτό που σου έγραψε ο the_eye.
Το ndiswrapper προτείνεται μόνο σαν έσχατη λύση και αν δεν δούλεψε οτιδήποτε άλλο.

Μπορώ να το επιβεβαιώσω και εγώ ότι το ndiswrapper στις περισσότερες περιπτώσεις δημιουργεί περισσότερα προβλήματα... Δυστυχώς είναι ορισμένοι που νομίζουν ότι είναι πιο εύκολο και εξίσου αποτελεσματικό να βρεις τους drivers από τα windows και να τους εγκαταστήσεις με το ndiswrapper. Αυτό όμως δεν είναι σωστό και στις περισσότερες περιπτώσεις δημιουργεί πολύ περισσότερα προβλήματα που είναι και πιο δύσκολο να διορθωθούν... Την είχα πατήσει και εγώ έτσι παλιότερα που δεν είχα καθόλου πείρα και γνώσεις και το ίδιο έκανε και ένας φίλος μου που νόμιζε ότι όλα λύνονται με τους drivers των windows.. Ευτυχώς εδώ δεν είναι windows αλλά linux και το καλύτερο πράγμα που έχετε να κάνετε είναι να ψάξετε στο google και να ρωτήσετε εδώ για περαιτέρω βοήθεια καθώς και επίσης να ενημερώσετε στο launchpad αν διαπιστώσετε κάποιο πρόβλημα ώστε να βρεθεί μόνιμη και όχι προσωρινή λύση στο πρόβλημα σας... Ξαναλέω να σκέφτεστε με τον τρόπο του linux και όχι με τον τρόπο των windows. Ξεχάστε τα windows...