Δημοσιεύτηκε: 07 Οκτ 2017, 00:02
από sakisf650gs
dim459 έγραψε:
sakisf650gs έγραψε: τωρα ξανα εβαλα τα windows 10 και δουλευει το ντερνετ σφαιρα

sakisf650gs έγραψε:σκεφτομαι να το παω στο servise γιατι ειναι θεμα hardware απο οτι καταλαβαινω

Προφανώς δεν είναι θέμα hardware, δεν θα δούλευε ούτε στα windows.
Κάτι δεν πάει καλά με το module (ή driver αν προτιμάς ορολογία windows) που φορτώνει για το τσιπάκι του wireless.
Δεν είναι το φόρτε μου τα θέματα του wireless, εν πάση περιπτώσει αν δεν προταθεί κάποια άλλη λύση που να λειτουργεί θα μπορούσαν να δοκιμαστούν κατά σειρά τα εξής :
α) ndiswrapper (με κίνδυνο να λέω βλακείες, υποθέτω ότι υπάρχει ακόμα, έχω αιώνες να δω κάτι σχετικό), μέσω του οποίου χρησιμοποιείται σε Linux o driver των windows.
https://forum.ubuntu-gr.org/viewtopic.php?f=9&t=26107&hilit=%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82+ndiswrapper
β) Ένα ασύρματο στικάκι usb, κατά προτίμηση πριν αγοράσεις να δοκιμάσεις κάποιο που ήδη υπάρχει και να δεις πως συμπεριφέρεται,


Σε ευχαριστω,προς το παρον ειμαι με windows,καποια στιγμη που θα καθομαι και θα εχω χρονο θα το δοκιμασω το usb stick,σε οποιον το εχω πει παντως κανεις δε ξερει καποια λυση,ειναι εντελως τρελο.