Δημοσιεύτηκε: 20 Μάιος 2018, 02:49
από ThomasMylonas
Καλημερα σε ολους!
Εν ολιγης για να μην σας κουραζω...

Για καποιους προσωπικους λογους, και για λογους εργασιας, αναγκαστηκα να εγκαταληψω τελειως το linux για περιπου 1 χρονο.
Στο διαστημα αυτο προσπαθησα να συμφιλιωθω με τα Win 10 (οσο αυτο μπορει να γινει εφικτο!!!!).

Αποφασισα να ξαναβαλω linux για ιστορικους και συναισθηματικους λογους, αλλα για 2ο λειτουργικο αυτη τη φορα....
Αποτελεσμα... Τα παρακατω ισχυουν και στις 2 εκδοσεις 16.κατι, 17.10, αλλα και στην τελευταια εκδοση του linuxmint...

1. Εγκαθιστω το λειτουργικο (τις παραπανω εκδοσεις) και wifi adapter τιποτε.... δεν λειτουργει... Δεν καταλαβαινω γιατι... Στα win 10 λειτουργει κανονικα.
2. Προσπαθω να εχω linux αλλα μου λεει βγαλε με... σου ειμαι αχρηστο... Δεν θα με βρεις πουθενα...
Συγκεκριμενα. Στο grub που εμφανιζεται εχει 4 επιλογες...
- επιλογη για να μπουταρεις στο partition του ubuntu
- κατι αλλο
- Η επιλογη που (δεν ειναι και ξεκαθαρη απο το ονομα) που μπουταρει στα win
- Μια μαγικη και ατιμη επιλογη που λεει κατι για setup κατι.... και η οποια υπεργραφει το grub με το bootloader των win 10...

και κατι ακομη... ηθελα να μπω στο bios για να ελεγξω κατι επιλογες, και μετα το boot το grub παπαλα! Εδω το linux, εκει το λινουξ πουθενα το λινουξ...

Θα ηθελα να ρωτησω τι συνεβη στο λειτουργικο οσο διαστημα ημουν απων?

Σας παρακαλω εξηγηστε μου τι συνεβη με το λινουξ, αλλα και πως θα λυσω τα προβληματα μου (οχι οτι δεν εχω γυναικα γενικα....), τα οποια σας ανεφερα!

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!