Δημοσιεύτηκε: 05 Νοέμ 2008, 23:57
από kzlazy
Εχω εγκαταστήσει το 8.10 σε τρία μηχανήματα laptops με πιο καινούριο αυτό της υπογραφής μου. Για την ακρίβεια εγκατέστησα στα 2 (το ένα με dual boot σε προυπάρχουσα εγκατάσταση XP, μη ρωτάτε γιατί κρατάω windows αφού ποτέ σχεδόν δεν τα χρησιμοποιώ, έχουν αραχνιάσει, απλά είναι μηχάνημα της δουλειάς και δν μπορώ να το απαλλάξω από XP ακόμα) και αναβάθμισα αυτό της υπογραφής. Ολα δουλεύουν ρολόι ή απλά εγώ δεν έχω πάρει ακόμα χαμπάρι προβλήματα (χι χι). Για να είμαι ειλικρινής και δύο τρία ψιλοπροβληματάκια που είχα με κάποια screenlets και με τις ρυθμίσεις του nvidia settings manager λύθηκαν καθώς στην αναβάθμιση αντικαταστάθηκαν τα configuration αρχέια, νομίζω. Ειδικότερα, το screenlet δεν κρατούσε τις ρυθμίσεις της θέσης στην επιφάνεια εργασίας και των χρωμάτων ενώ ο nvidia settings manager λειτουργούσε όσο δούλευα αλλά μετά από κάποια λεπτά απραξίας τα χρώματα της οθόνης γυρνούσαν στις default ρυθμίσεις (ξεπλυμένα) και έπρεπε να ξανατρέξω τον manager για να επανέλθουν (είχα αρχίσει και σχεδόν σχετικό νήμα).

Αυτά.