Δημοσιεύτηκε: 26 Αύγ 2011, 09:24
από Learner
Δεν ξέρω. Εμένα το wubi με έχει βολέψει αρκετά. Δεν θεωρώ πως είναι εικονική εγκατάσταση. Απλά είναι ένας windows instaler. ok. Dual boot έχω ούτως ή άλλως , το ubuntu έχει εγκατασταθεί σε ξεχωριστό partition του σκληρού(250 GB) ,μόνο του εντελώς. Έχω διαβάσει βέβαια για τα προβλήματα του wubi , αλλά πιστεύω πως είναι καλύτερα τα πράγματα τώρα , απ'ότι παλιότερα. Βέβαια δεν έχω Live CD , μεγάλο μείον αυτό και γι'αυτό το λόγο ίσως προχωρήσω σε ξεχωριστή εγκατάσταση του ubuntu. Επιστρέψτε μου να περιμένω λίγο ακόμα όμως. Διότι θέλω να πετάξω ολοκληρωτικά τα windows από τον υπολογιστή μου. Όταν θα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με τον χειρισμό (από μεριάς μου εννοώ) του Ubuntu , θα γίνει .
Το πρόβλημα οφειλόταν σε ένα πρόγραμμα που είχα εγκαταστήσει , το οποίο αναφερόταν στο Gnome 3(σχετικά με το περιβάλλον εργασίας ήταν) και μάλλον είχε προσθέσει και αυτές τις πηγές , στον διαχειριστή ενημερώσεων. Με τη βοήθεια του clepto(και των υπολοίπων φυσικά) λύθηκε. Απλά έκανα αφαίρεση όπως μου είπε από τις πηγές λογισμικού. Ο έλεγχος πλέον γίνεται κανονικά.
Ευχαριστώ.