Δημοσιεύτηκε: 16 Φεβ 2014, 20:55
από eliasps
Αν πρόκειται για παρουσιάσεις, όντως προτιμήστε αυτό το θέμα να είναι συγκεντρωμένες (Ubuntu based).
Ευκαιρία να μάθουμε και τίποτα καινούριο από διανομές, μπας γίνει καμιά δοκιμή.
Όλες αυτές που έχω στον υπολογιστή έχουν το GNOME-Shell, εκτός από μία 14.04 που έχει το Unity για δοκιμές.
Zorin OS και Peppermint OS δεν έχω εγκαταστήσει ποτέ.

Learner έγραψε:Οτιδήποτε, μπορείτε να το προσθέσετε ως ποστ εδώ.. όπως έκανε ο eliasps για το Ubuntu GNOME. Καλό θα ήταν να αλλάζετε και τον τίτλο του ποστ σας από "Re: Παράγωγες διανομές Ubuntu (επίσημες και μη)" στον κατάλληλο. π.χ "Ubuntu GNOME" ή "Zorin OS" (που είσαι ρε Mad ) ...κλπ.

Xώσιμο Φίλιππε! Ετοίμασε καμιά παρουσίαση μιας και έχεις δοκιμάσει όλο το Linux (αυτή σου έχει ξεφύγει; Αν γινόταν να εγκατασταθεί σε μοντέρνους υπολογιστές θα είχε την τιμητική της στον δίσκο σου. :P).

Off topic:
Learner έγραψε:Ας είναι καλά ο .... «δεν θέλει να πω.. τι να κάνω τώρα ;» :P που μου έδωσε τον πρώτο πίνακα έτοιμο και βάσει αυτού έφτιαξα (αφού μου χυθήκαν τα μάτια) τον δεύτερο.

fkol k4 έγραψε:A, αυτό το παλιόπαιδο; :P :mrgreen: :lol:

Ο προηγούμενος πίνακας ήταν μια χαρά, κάλυπτε την ουσία των παραγώγων. Απλά τα λογότυπα έδωσαν λίγο χρώμα (και πάλι καλά που τα είχα έτοιμα, γιατί δεν θέλω να μπλέκω με πίνακες).
Το μικρόβιο με το eye candy το κόλλησα από τους οδηγούς του fkol k4.