Δημοσιεύτηκε: 16 Ιούλ 2017, 13:33
από Λουκάς
@ The eye:
Μήπως τρέχει κάτι με το Software Center στην 16.04; Πριν 2 βδομάδες την εγκατέστησα σε φίλο. Ολα δούλευαν κανονικά και προχτές σταμάτησε να δουλεύει το Software Center. Πήγα και το είδα λίγο βιαστικά. Κάνει προσπάθεια να μπει γραφικά αλλά δεν. Από κονσόλα επίσης τίποτα. Ενημερωμένο είναι, το καθάρισα πριν, απεγκατέστησα/επανεγκατέστησα τίποτα.
Θα τω δω από βδομάδα πιό σοβαρά που θα έχω χρόνο και αν χρειαστεί θα ανοίξω θέμα.

είναι πιθανό , δεν ξέρω. κουτσοθυμάμαι πως κάτι είχε χρειαστεί να κάνω πριν την προηγούμενη παρέμβασή μου και το software center δεν έκανε κάτι οπότε μεσω διαχειριστή πακέτων έκανα εγκατάσταση (κατι σαν το παλιότερο)κέντρο λογισμικού αλλά ούτε αυτό με βοήθησε .Τελικά αυτό που ήθελα να εγκαταστήσω το είχα βάλει απο το διαχειριστή πακέτων.
Στο διαχειριστή πακέτων πάντως αν θυμήθηκα καλά τώρα έλεγε κάτι για πακέτα με ανεπίλυτες εξαρτήσεις που προσπάθησα να απομακρύνω και μάλλον τότε χάλασαν και με τα έβγαλε ως χαλασμένα χθές όπου και τα απομάκρυνα τελείως και τώρα μαύρη οθόνη και ψάξιμο...