Δημοσιεύτηκε: 03 Σεπ 2017, 20:45
από Tassos10
Odysseas2000 έγραψε:Επισημαίνω ότι δεν μου έδωσαν κάποιο δισκάκι από το Πλαίσιο με το λειτουργικό ή τους οδηγούς και ψάχνοντας μου είπαν οι τεχνικοί τους ότι
σε περίπτωση που χρειαστεί Format πρέπει να τους το πάω και να το κάνουν μόνο αυτοί, εννοείται επί πληρωμή. Μάλιστα ο ένας με τον άλλο σχολίασαν ότι η αρχική εγκατάσταση έγινε από Ghost,........


Καταρχήν αυτό που γίνεται προσωπικά μου φαίνεται μεγάλη κοροϊδία και με εξοργίζουν τέτοιου είδους γεγονότα! :evil: :twisted: :crazy:
Είναι σιχαμερή η συμπεριφορά τους.

Όσο για αυτό που λες πως έγινε από "Ghost", τι σημαίνει;

Odysseas2000 έγραψε:Δημιούργησα το Live CD με την έκδοση 16.04.3 με το Lili USB Creator πλην όμως δεν bootάρει από USB. Στο BIOS υπάρχει η επιλογή για boot από USB αλλά δεν υπάρχει δυνατότητα να καθορίσω από ποια συσκευή να γίνεται το boot.


Καταρχήν, δεδομένου ότι φοράει τα καταραμένα Windows 10, είμαι πολύ επιφυλακτικός μήπως φταίνε και αυτά. Διότι σε ένα φιλαράκι που εκείνος είχε Windows 8 ( από τότε άρχισαν αυτές τις μ@λ@κ@@ς :sick: ) έπρεπε για να μπορέσει να επιλέξει το USB ή το DVD να κάνει κάτι ρυθμίσεις μέσα από τα Windows και να απενεργοποιήσει το Fast boot και κάτι τέτοια πράγματα...
Οπότε ψάξε και αυτό το ενδεχόμενο. Προσωπικά δεν έχω εμπειρία περί του θέματος... ( ακόμη και τότε του είπα να λύσει τις βλακείες με τα Windows και να το κάνουμε μετά εγκατάσταση ).

Κάτι ακόμη που θα ήθελα να σου προτείνω, είναι να δοκιμάσεις να δημιουργήσεις το bootable USB με το πρόγραμμα Rufus. Προσωπικά όσες φορές το έχω δοκιμάσει με έβγαλε ασπροπρόσωπο. :)

Περιμένουμε νέα σου. Υπομονή & επιμονή και όλα θα πάνε καλά θα καταφέρεις να αποβάλλεις τον καρκίνο από το laptop σου! :) :thumbup: