Δημοσιεύτηκε: 18 Μάιος 2018, 09:57
από Kostalis
Καλημερα παιδια και καλως σας βρηκα,δεν εχω γνωσεις στυους υπολογιστες ομως βλεποντας στο διαδικτυο τα καταφερνω,εως τωρα που τα εκανα @€#€#€%€.
Προχθες ειδα οτι γινεται να κανει καποιος το λεγομενο dual boot.κι επειδη παντα ηθελα να δω το ubuntu τα καταφερα και το εκανα !με windows 10.ομως λογω οτι ειμαι καθηλωμςνος σπιτι ασχολουμαι και με αλλα πραγματα και ηθελα να περασω κατι drivers απο ενα midi keyboard.Το dvr μου δεν διαβαζε κανενα σιντι και εψαξα και ειδα οτι φταιει το partition που εκανα.αυτατα 20γιγα για το ubuntu.ετσι αποφασισα να τα βγαλω να οερασω τα drivers που ηθελα και να τα ξαναπερασω.
Εδω ομω στο διδικτυο δεν ξταν τοσο κατατοπιστικο.καθε σελιδα ελεγε με διαφορετικο τροπο,τεσπα για να !ν τα πολυλογω ξαναεφτιαξα το partition οπως πριν και μετα πηγα ο χαζος για ευκολια να γυρισω τα windows σε προηγουμενη εκδοση,.Τελικα εμεινα με μια μαυρη εικονα και να γραφει πανω αριστερα την λεξη Grub_
Το λαπτοπ ειναι αγορασμενο κι ειχε τα windows μεσα,δεν εχω σιντι.θα προσπαθησω να βγαλω φωτο με αυτο το αρχαιο ταμπλετ να σας στειλω να δειτε που εχει κολλησει