Δημοσιεύτηκε: 23 Ιούλ 2018, 12:19
από Kostalis
Καλησπέρα σε ολους. Παιδια εχω ενα πρόβλημα το οποίο δεν βλέπω να λύνεται. Ειχα κανει dual boot Ubuntu -windows 10 .ηθελα να βγαλω το ubuntu να περάσω τα 7λογω κάποιων drivers που δεν δέχεται ο Ubuntu. Για να μην σας ταλαίπωρω βρηκα ενα βίντεο που έδειχνε "υποτίθεται "πως θα κανω σωστή απεγκατασταση χρησιμοποιώντας ενα πρόγραμμα που λέγεται easybcd. Πηγα κι εκανα οτι μου είπε εκανα επανεκιννηση και με έβγαζε παλι στον boot κι εγραφε 30 φορές Ubuntu και μια φορα window's. Πατησα πανω στα windows και μπήκα παλι μεσα. Ξαναχρησιμοποιω το πρόγραμμα αυτο και μου ελεγεβστο βιντεο να πατήσω το κουμπί back up/repair και μετα παλι repair τα αρχεία εκκίνησης. Το εκανα και οταν εκανα παλι ρησταρτ το λαπτοπ (dell) δεν ανοίγει καθόλου. Μια μαυρη οθόνη ειναι ,καθόλου λογκο. Πατάω ολα τα εφ κουμπιά και δεν ανοίγει καθόλου. Αυτο που παρατηρώ ειναι οτι ανάβει κανονικα το λαμπάκι της τροφοδοσίας ρεύματος αλλα το το hdd λαμπιόνι αναβοσβήνει και ακούγεται ο σκληρός να προσπαθεί να ανοίξει κι όμως τιποτα. Ουτε μπιπ ακούγονται. Καποια ιδεα ρε παιδιά. 3η μερα σήμερα και δεν μπορω να βρω τιποτα απο κανεναν. Παρακαλώ πολύ αν γνωρίζει κανείς πως να με. Βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολυ.