Δημοσιεύτηκε: 25 Ιούλ 2019, 18:33
από Tassos10
kwstas8es έγραψε:για να το λυσω προσωρινα ειχα απλα αλλαξει τον διακομιστη εξερχομενων(smtp απο τις "ρυθμισεις λογαριασμου") σε αυτον του gmail(ειναι δευτερος λογαριασμος μου στο thunderbird (60.80.0 64-bit) που δεν παρουσιαζει το ιδιο προβλημα.

kwstas8es έγραψε:το προβλημα παρουσιαζοταν μονο σε μηνύματα με ελληνικους χαρακτηρες απο λογαριασμο yahoo συνδεδεμενο στο thunderbird και με διακομιστη εξερχομενων(smtp) του yahoo.

Συγνώμη για να καταλάβω, δεν άφησες το Yahoo e-mail account σου, απλώς πήγες στις ρυθμίσεις του, και έβαλες να χρησιμοποιεί τον SMTP της Google που έχει για το Gmail ;
Δηλαδή από εδώ πέρα ;

άλλαξες από εδώ τον server ;
πείραξες και από εδώ κάτι μήπως ;


Με συγχωρείς, αλλά μου φαίνεται λίγο περίεργο και δεν ήξερα πως γίνεται κάτι τέτοιο για αυτό και το ρωτάω.

kwstas8es έγραψε:τωρα με την ευκαιρια ειπα να το ξαναδω μηπως εχει αλλαξει κατι και οντως πλεον δεν εχω το ιδιο προβλημα! δοκιμασα να δω αν παραμενει με επανεκινηση του thundrbird και ολα καλα! δεν δοκιμασα μονο επανεκκινηση του υπολογιστη...

Πλέον επανέφερες τα πάντα στις προεπιλεγμένες ( default ) ρυθμίσεις και σε εσένα τα μηνύματα με ελληνικούς χαρακτήρες φτάνουν σωστά στους παραλήπτες τους ;