Δημοσιεύτηκε: 01 Ιουν 2011, 16:16
από Epirotes
Λοιπόν, εμένα η πονεμένη ιστορία με τα τρισκατάρατα του Μπιλάκου είναι ότι έχω μια βιντεκάμερα παλιάς τεχνολογίας και μόνο σε ΧΡ υπάρχει η εφαρμογή και ο οδηγός της κατασκευάστριας (Sony, δεν μας αγαπάει καθόλου). Να φανταστείς δεν έβγαλαν άλλη έκδοση ούτε για (Σ)Βίστα ούτε για 7 (σβήσ' τα κι αυτά). Από τα Χριστούγεννα και μετά κι αφού είχα τσιμπήσει από βλακεία μου έναν δύστροπο ιό, έχω τα ΧΡ σε VirtualBox μόνο και μόνο για να μπορώ να κατεβάζω τα βίντεο και της εικόνες δίχως να χρειάζεται να finilize το miniDVD. Δουλεύει τέλεια κι έτσι θα μείνει. Τα 7 τα πήρα ως αναβάθμιση των (Σ)Βίστα και τα κρατάω για παιχνίδια που δεν υπάρχει ακόμα λύση να παίξουν μέσω wine. Το αγαπημένο μου RPG παιχνίδι έχω ήδη καταφέρει να το παίζω μέσω wine, κι επόμενη προσπάθεια θα είναι με το Gothic Universe (1, 2 και 3) κι επίσης The Witcher και Dragon Age ή πως το λένε το νέο της BioWare. Αυτά! ;)

Όταν με έψηνε πριν από χρόνια εκεί γύρω στην 7.04 και 7.10 ο κολλητός για ιδεολογικούς λόγους να δοκιμάσω ubuntu, τσακονόμασταν κάνα μήνα, γιατί του έλεγα ότι "μια χαρά πελάτης του Μπιλάκου είμαι, γιατί να αλλάξω; Αφού είμαι ευχαριστημένος, κάνω αυτά που θέλω να κάνω με το μηχάνημα κλπ." Ε ρε πως περνάν τα χρόνια! ;)