Δημοσιεύτηκε: 16 Μάιος 2009, 17:25
από pablo-garcia
Εγώ πολύ το βολεύτηκα που βρήκα ένα έτοιμο Ελληνικό Ubuntu με όλα τα extra πάντως και ειλικρινά δεν είχα την παραμικρή ιδέα οτι μπορεί ο καθένας μας να φτιάξει κάτι τέτοιο μόνος του ... Από την άλλη το βρίσκω πολύ τίμιο που εξηγεί με λεπτομέρειες το ότι περιέχει πράγματα που δεν θα έπρεπε και οτι το σωστό είναι να φτιάξει ο καθένας μόνος του για δική του χρήση κάτι τέτοιο
όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω viewtopic.php?f=4&t=4800&start=30#p47798
και σου δίνει όλα τα πακέτα που χρησιμοποίησε για να κάνει αυτή τη δουλειά. Και έπειτα είναι πολύ σαφής εκεί που λέει οτι το διαθέτει καθαρά για ''εκπαιδευτικούς λόγους'' και οτι όποιος δεν γουστάρει την όλη ιδέα και θεωρεί οτι δεν είναι σωστό να χρησιμοποιεί τέτοια ''πράγματα'' ,καλό είναι να μην το κατεβάσει καθόλου !!!

ΥΣ: Έχω κατεβάσει όλα τα πακέτα και σύντομα θα φτιάξω το δικό μου ISO με όνομα ''Pablo-Linux'' ή ''ΝΑΙ ρε ΠΑΟΚ-Linux'' ή δεν ξέρω και γω τι, και θα το δώσω στα φιλαράκια από το σύνδεσμο και στους κολλητούς μου !!! (Τα πάντα όλα μαύρα /μπάρες μενού εικονίδια κτλ / και wallpaper o Μπακαγιοκο !!! )
Aααα :idea: :idea: :idea: :idea: θα το δώσω και στα καρντάσια στο PAOKfc να το βάλουν στο server για να το κατεβάζουν τα παόκια ....

:D :D :D :D :D :D :D :D :D

ΥΣ2: Αρκετοί από μας ''ξαστραβωθήκαμε'' από τέτοια project και αρχίσαμε να κοιτάμε προς το Linux (MONOMAXO-Puppel κτλ) και καλό είναι βρεθούν και άλλοι να προσφέρουν απλόχερα στον πολύ κόσμο... (πέρσι έκανα αναβάθμιση 600euro στο desktop για να παίζει το μαλ@@@κο-εφέ με τα 3d των Vista με άνεση / δεν ήξερα ο κατσικανιάρης - πριν 1 μήνα έβαλα το dvd του μονομαχου και έκανε παπάδες από εφέ και HD playback στο λάπτοπ που έχω από το 2004 ***P4 3gh 1gb RAM ati 9600 128MB κάρτα γραφικών *** !!! ) :o :o :o :o

Άσε που το έχω βάλει σε πόσους φίλους μου άσχετους σε λαπτοπ και δεν με ξαναέπρηξαν να τους κάνω φορμάτ /να ψάχνω για ιούς (που φτιάχνει μόνη της η Symantec συνήθως για τα πουλάει antivirus :x :x :x ) και τέτοια !!! :mrgreen: :mrgreen: