Δημοσιεύτηκε: 21 Οκτ 2019, 23:03
από nikos_N
Μετά απο ενα απρόσμενο restart παρατηρώ ότι δεν εμφανίζονται πια οι αποθηκευμένοι λογαριασμοί με τους κωδικούς μου απο τον firefox.
Προσπάθησα να το λύσω ακολουθώντας τις οδηγίες εδω: https://www.ghacks.net/2019/06/14/if-yo ... read-this/
αλλά δεν λειτούργησε! Το περίεργο είναι ότι όταν ανοίγω ενα site εμφανίζονται κενά πλεον τα πεδία χρήστη και κωδικού, αλλά όταν πληκτρολογήσω μέσα στην φόρμα την αρχή του username μου, εμφανίζει απο μόνο του το υπόλοιπο. Αυτό σημαίνει ότι είναι κάπου αποθηκευμένα ακόμα στα αρχεία του firefox και δεν έχουν χαθεί (ευελπιστώ).
Αυτή τη στιγμή υπάρχουν μεσα στον φάκελο profile του firefox 4 αρχεία login: Tα "logins.json", "logins.json before-revovery", "logins.json.corrupt", και "logins.json-1.corrupt".
(Οταν προσπάθησα να τα επιδιοριώσω υπήρχε μόνο το "logins.json" και το "logins.json.corrupt".
Παρακαλώ μπορεί να βοηθήσει κάποιος αν γνωρίζει; Είναι πολύ σημαντικό, μερικούς πρόσφατους passwords δεν τους έχω αποθηκεύσει αλλού και θα είναι σοβαρό πρόβλημα αν δεν μπορώ να τους ανακτήσω! Ευχαριστώ!