Δημοσιεύτηκε: 22 Μαρ 2010, 20:18
από filippos.xf
@skourlisdimitris θέλω να αναφέρω κάποια πράγματα όσων αφορά εμένα. Δεν έχω σπουδάσει marketing, ούτε διοίκηση, ούτε manager ή κάτι άλλο παρόμοιο. Οτιδήποτε προσέφερα και συνεχίζω να προσφέρω, ήταν και θα είναι πάντα προς το όφελος της κοινότητας. Απλά με την φαντασία μου πολλές φορές έρχονται κάποιες ιδέες μέσα στο μυαλό μου. Από εκεί και πέρα με την ενεργητικότητα και τον ενθουσιασμό που έχω για το Ubuntu, προσπαθώ να προσφέρω όσο καλύτερα μπορώ. Εγώ έκανα την αρχή με αυτήν την προσπάθεια που λέγετε "Ubuntu-gr Marketing", αυτό δεν σημαίνει όμως ότι μόνο εγώ αναλαμβάνω την οργάνωση της ομάδας ή ότι μόνο εγώ μπορώ να το κάνω. Με αυτά τα λίγα ποστ που έκανες στο φόρουμ, μου θυμίζεις το πάθος που είχα όταν δημιουργήθηκε αυτή η ομάδα. Πέρα από εμένα, ας μην ξεχνάμε το γεγονός ότι όλοι προσφέρουμε εθελοντικά. Προσφέρουμε εθελοντικά όποτε θέλουμε, όσο θέλουμε και όποια ώρα θέλουμε. Η προσπάθεια "Ubuntu-gr Marketing" δεν μπορεί να στηριχτεί μόνο σε 1-2 άτομα, για διάφορους λόγους. Δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε κανέναν επειδή δεν έχει αρκετό ελεύθερο χρόνο ή επειδή δεν τον αφιερώνει στην προώθηση του Ubuntu και της κοινότητας (διευκρίνιση). 'Ένας βασικός κορμός με περίπου 10 άτομα πιστεύω ότι είναι μια χαρά για να στηριχτεί αυτή η προσπάθεια. Λέγοντας "στηριχτεί" εννοώ το οργανωτικό κομμάτι, δηλαδή αυτούς που θα κάνουν τις οργανωτικές κινήσεις και θα βελτιώνουν το απαραίτητο πλάνο που πρέπει να υπάρχει. Σίγουρα όμως μπορούμε εμείς που ενδιαφερόμαστε περισσότερο να οργανώσουμε την όλη προσπάθεια όσο καλύτερα γίνεται, για να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα. Εφόσον Δημήτρη μπορείς να βοηθήσεις σε τέτοιο βαθμό, που ουσιαστικά να αφυπνίσεις αρκετούς θαυμαστές της αγαπημένης μας διανομής αλλά και να προσεγγίσεις περισσότερο κόσμο... δεν χρειάζεται να ανησυχείς για τίποτα επειδή όλες πόρτες είναι ορθάνοιχτες! Συμφωνώ με τις κινήσεις που προτείνεις μέχρι στιγμής και με τον τρόπο που σκέφτεσαι.
skourlisdimitris έγραψε:Επειδή κανείς μας δεν είναι τέλειος,μπορεί όποιος θέλει να σχολιάσει και να δώσει ιδέες.Ας κάνουμε ένα διαγωνισμό, μεταξύ μας για το ποιος θα δώσει περισσότερες ιδέες.Φίλιππε, μπορείς να ανοίξεις ένα καινούριο θέμα για όσους έχουν δηλώσει συμμετοχή, και εκεί να γράφουμε όλοι τις ιδέες μας.Κρίνεις και αποφασίζεις

Υπάρχει ήδη ένα τέτοιο νήμα, στο οποίο μπορούμε ΌΛΟΙ ελεύθερα να αναφέρουμε τις ιδέες μας.
Δες εδώ.

Σχετικά με το group στο Facebook.
Δώσε μου link από τον προσωπικό σου λογαριασμό στο Facebook για να σου δώσω δικαιώματα διαχειριστή. ;)
Επίσης, βεβαιώσου ότι είσαι ήδη μέλος της ομάδας μας στο Facebook γιατί αν δεν είσαι δεν μπορώ να σου δώσω δικαιώματα διαχειριστή.