Δημοσιεύτηκε: 21 Ιουν 2009, 17:09
από filippos.xf
Nisok έγραψε:Εκτός από videaki από τις συναντήσεις. Θα μπορούσαμε να ανεβάσουμε και τους οδηγούς video που έχουμε? Θα είχε νόημα μια τέτοια κίνηση?

Ναι φυσικά, γιατί όχι; Σκέψου το αλλιώς, εγώ το Ubuntu το έμαθα εντελώς τυχαία από ένα παιδί που γνώρισα στην στρατιωτική μου θητεία, αυτός με έπεισε να βάλω Ubuntu. Για να πω την αλήθεια, αν δεν μου μιλούσε αυτός για το Ubuntu δεν ξέρω και εγώ αν θα μάθαινα ποτέ για αυτό το λειτουργικό. Άλλοι μπορεί να το μάθουν μέσο του YouTube τώρα, επιπλέον θα γνωρίσουν την κοινότητα, την σελίδα της κοινότητας, αν θέλουν θα γίνουν μέλη στο φόρουμ και έτσι προωθείται το Ubuntu με αυτά και με αυτά. Το καλό είναι ότι το κανάλι ΔΕΝ είναι μόνο για προώθηση, αν βρει κάποιος το κανάλι θα έχει την ευκαιρία να πάρει μια πολύ καλή ιδέα οπτικά για αυτό το λειτουργικό. Βέβαια αυτό εξαρτάται από εμάς και το τι βίντεο θα βάλουμε εκεί μέσα, στο χέρι μας είναι όμως. :) Φανταστείτε να μπείτε κάποια στιγμή στο κανάλι και να έχει 3 λίστες αναπαραγωγής βίντεο έτοιμες, η μια θα είναι σχετικά με βίντεο προώθησης, η άλλη θα έχει εκπαιδευτικά βίντεο (οδηγούς για προγράμματα, κ.ά.), και η άλλη θα είναι μια έτσι να το πω "ευχάριστη" λίστα με βίντεο που έχουν χαβαλέ... αλλά να είναι σχετικά με Linux και Ubuntu. Ναι, να τους ανεβάσουμε τους οδηγούς βίντεο που έχουμε! Ας δώσουμε διάφορες ευκαιρίες στους ανθρώπους που δεν ξέρουν... για να γνωρίσουν το Ubuntu.