Δημοσιεύτηκε: 01 Σεπ 2009, 00:02
από jennie
Και επειδή βλέπω πολλά ρατσιστικά σχόλια, ας κάνω κι εγώ τα δικά μου ;)
Βασικός κανόνες για γυναίκες που χρησιμοποιούν υπολογιστή: Προσέχουμε την υγεία του υπολογιστή μας και δεν αφήνουμε ποτέ ασυνόδευτους άντρες να τον πλησιάσουν.
Ακολουθούν παραδείγματα από πραγματικά περιστατικά που αποδεικνύουν του λόγου το αληθές:
α. Μια φορά κι έναν καιρό η αδελφή μου τα είχε με φοιτητή Φυσικής. Που αποφάσισε ότι ο υπολογιστής της χρειαζόταν προστασία (κι ας είχε antivirus, firewall, adaware). Και της εγκατέστησε το spybot. Μόνο που κατέβασε το spybot με τη μέθοδο του "Αισθάνομαι τυχερός" στο Γκουγκλ. Άντε Τζένη μετά να καθαρίζεις malware από το δύστυχο τον υπολογιστή...
β. Διάλογος με γυναίκα συνάδελφο που δεν είναι εξπέρ, αλλά χρησιμοποιεί αρκετά υπολογιστή:
Εγώ: Γιατί έχεις στην επιφάνεια εργασίας συντομεύσεις και για το alcohol και για το daemon tools;
Αυτή: Γιατί έδωσα τον υπολογιστή μου σε δύο διαφορετικούς άντρες και έβαλε ο καθένας τα δικά του.
Εγώ από μέσα μου: Να μη ρωτήσω καλύτερα ποιος από τους δύο φωστήρες σου έβαλε συντόμευση και για το registry cleaner στην επιφάνεια εργασίας. (Να τα εγκαταστήσουν ξέρανε. Να σβήσουν τις συντομεύσεις δεν ξέρανε;)
Αυτά. Πιάνω τις άκρες από το ροζ φορεματάκι μου και κάνω χαριτωμένη υπόκλιση :angel: