Δημοσιεύτηκε: 07 Σεπ 2009, 18:34
από filippos.xf
c7p έγραψε:Αν και έχω launchpad δεν νομίζω πως είναι πρακτικός ο χάρτης στο lauchpad. Επειδή

  • Μέχρι τώρα δεν έχουμε βρεί τρόπο να τον κάνουμε embedded στον ιστόποπο μας
  • Το να κάνει κάθε μέλος λογαριασμό στο launchpad μόνο και μόνο για να προστεθεί στον χάρτη της ομάδας προώθησης δεν νομίζω ως είναι βολικό

Πιστεύω θα ήταν πιο όμορφος ένας χάρτης παρόμοιος με εκείνον στο linuxformat.
Αν προτειμάτε έναν παρόμοιο χάρτη (ή και ακόμα μια ενότητα στο προφίλ "Βρείτε τα άτομα που είναι στην γύρω περιοχή σας και συμμετέχουν στην ομάδα προώθησης του ubuntu"), μπορούμε να το ψάξουμε το θέμα , αλλιώς συνεχίζουμε launchpad :thumbup: .

Καλησπέρα!
c7p η γνώμη μου για όσα ανέφερες είναι παρόμοια με αυτό που παραθέτω παρακάτω, γνώμη του simosx.
simosx έγραψε:Δύο είναι τα ζητήματα εδώ:

1. Είναι εθελοντικός ο καθορισμός της τοποθεσίας. Αν δε θέλετε να βάλετε τοποθεσία, μπορείτε να μην την καθορίσετε.
2. Η ακρίβεια της τοποθεσίας είναι κάτι που είναι στο χέρι μας. Δε χρειάζεται να βάλουμε τις συνενταγμένες του σπιτιού μας.
Ο καθένας μπορεί να επιλέξει το σπίτι του ή την πόλη ή το νομό ή απλά τη χώρα.

Μέχρι τώρα η λύση του launchpad φαίνεται καλύτερη και είναι εφικτή 100%.
Το να κάνουμε embedded τον χάρτη ναι... γιατί όχι, θέλουμε να το κοιτάξουμε. ;) Αν βρούμε τον τρόπο ας τον κάνουμε embedded.
Ο χάρτης του launchpad με τον χάρτη του linuxformat που παρέθεσες σε ένα από τα προηγούμενα σου ποστ ίδιος δεν είναι;
Εννοώ και οι δύο είναι google map, κανονικά ότι δυνατότητες έχει ο χάρτης του linuxformat δεν έχει και το launchpad;