Δημοσιεύτηκε: 17 Οκτ 2009, 13:17
από bullgr
Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα μια πιο εταιρική προσέγγιση... Θα προτιμούσα ως κοινότητα ubuntu-gr να είχαμε ένα κοινό φυλλάδιο (γενικής χρήσης) και να χρησιμοποιούσαμε αυτό σε ότι εκδήλωση προκύπτει.

Και για να το πάω το θέμα ακόμη πιο μακριά, θα μπορούσαμε ως κοινότητα να μαζέψουμε χρήματα και να τυπώναμε μια ποσότητα, την οποία θα διαθέτουμε κατόπιν αιτήματος των μελών της κοινότητας, όπως γίνεται και με τα δισκάκια της canonical...

Ένα τέτοιο φυλλάδιο γενικής χρήσης είναι αυτό εδώ: http://files.ubuntu-gr.org/forum/bullgr/Materials.pdf
Βέβαια τα εταιρικά (canonical) είναι προτιμότερο να φύγουν και να μπουν στη θέση τους οι πληροφορίες της κοινότητας...

Τι λέτε; Εάν είστε σύμφωνοι, μπορούμε να κάνουμε τις μεταφράσεις, να στήσω το φυλλάδιο και έπειτα συζητάμε και για εκτύπωση...

ΥΓ
Για αποφυγή παρεξηγήσεων, και λόγω της επαγγελματικής μου ιδιότητας, δεν θα εμπλακώ στο (ίσως πιθανό) θέμα της εκτύπωσης... Δεν θέλω να αφήσω την παραμικρή υπόνοια πως έχω σκοπό να βγάλω χρήματα... Το φυλλάδιο θα παραδοθεί από μένα σε μορφή pdf (και open source εννοείται) και από κει και πέρα αναζητάμε ως κοινότητα την συμφερότερη λύση εκτύπωσης...