Δημοσιεύτηκε: 29 Οκτ 2009, 21:46
από filippos.xf
@panligo σωστότατες οι απορίες σου και αυτονόητες. Για αυτό έγραψα άλλωστε εγώ ότι παρατηρήσεις απορίες κτλ. έχετε να κάνετε ποστ. ;) Απλά πήρα την πρωτοβουλία και άνοιξα το θέμα. Με τις ερωτήσεις σου μπαίνει η συζήτηση σε σωστή κατεύθυνση. Για να πω την αλήθεια όμως δεν έχω έτοιμες απαντήσεις σε όλα τα ερωτήματα, όμως για αυτό θέλω να συζητήσουμε και θέλω να κάνετε ποστ. Εμείς όλοι μαζί θα βρούμε τις απαντήσεις.

Ουμπουντίστες από εμάς εξαρτάται πάντα ποια κατεύθυνση θα πάρει μια ιδέα, με το αν συμμετέχουμε ή όχι και με το αν παίρνουμε πρωτοβουλίες όπου χρειάζεται.

Προσωπικά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν έχω καχυποψίες και ανασφάλειες για το που θα πάνε τα χρήματα. Αλλά δεν ξέρω ποιος θα χειρίζεται έναν τέτοιο λογαριασμό, αυτό πρέπει να το δούμε. Καμία ιδέα; Έχω μια γνωστή μου δικηγόρο την οποία μπορώ να ρωτήσω για νομικά κτλ. για οτιδήποτε θέλουμε πάντως. Βασικά και γνωστό μου έχω που εργάζεται σε τράπεζα, όμως όλοι μας οτιδήποτε μπορούμε να το κάνουμε ας το κάνουμε όχι μόνο ένα άτομο ή δύο άτομα.

Δεν καιγόμαστε όμως και ούτε πρέπει να έχουμε άγχος για κάτι και αν πάρει διαφορετική τροπή το θέμα μπορούμε να κάνουμε νέα ψηφοφορία. Για παράδειγμα αν όσα πρότεινε ο logari81 μας φαίνονται καλύτερα ως πρόταση και εφικτά, δίχως καχυποψίες ή οτιδήποτε, μπορώ οποιαδήποτε στιγμή να επέμβω στο αρχικό ποστ και να ξεκινήσω την ψηφοφορία από την αρχή. Διαφορετικά μπορώ να ξεκινήσω νέο θέμα.

Μην βλέπετε μόνο την ψηφοφορία, είναι πάρα πολύ σημαντική και απαραίτητη η συζήτηση που γίνεται εδώ με τα ποστ μας και τις γνώμες μας.


ubuderix συμφωνώ με όλα όσα ανέφερες βασικά, δεν ξέρω όμως αν θέλετε να πάρει διαφορετική τροπή το θέμα. Αυτά που ανέφερε ο logari81 πως σας φαίνονται;