Δημοσιεύτηκε: 16 Ιουν 2016, 21:52
από Stelios4
Μπορεί να έχουν γραφεί με προσοχή, αλλά έχουν γραφεί με υπερβολικά πολλά λόγια, που δημιουργούν σύγχυση τουλάχιστον στον "νεοεισερχόμενο". Δεν αμφιβάλω ότι δεν είμαι ο πρώτος που γράφει στο φόρουμ, αλλά είμαι πεπεισμένος ότι δεν είμαι και ο πρώτος που έφτασε στα όρια της απόγνωσης και της απογοήτευσης, προσπαθώντας να βρει στο φόρουμ μια "χείρα βοηθείας" την κρίσιμη εκείνη στιγμή, που δεν ξέρει σε ποιον πρέπει να αποτανθεί. Πάντως στο φορουμ φαίνεται να είναι καταχωνιασμένος, πίσω από παραπομπές και διευθύνσεις που οδηγούν πάντοτε σε αποτυχία τον "νεοεισερχόμενο", επειδή δεν γνωρίζει τα κατατόπια του φόρουμ και οι μακροσκελέστατες οδηγίες, στην συγκεκριμένη στιγμή της απόγνωσης, είναι απλώς, ΑΧΡΗΣΤΕΣ! Αντιμετωπίζω απ' την πρώτη στιγμή, στο Ubuntu 16.04, προβλήματα, που είναι απλά (π.χ. πως καθορίζεται η εναλλαγή της γλώσσας απ' το πληκτρολόγιο, όπως alt+shift), ως πολύ σοβαρά (π.χ. όταν γράφω στον κειμενογράφο δεν γράφονται/εμφανίζονται ορισμένα γράμματα, σε ΟΛΕΣ τις γραμματοσειρές, έτσι ώστε οι λέξεις να έχουν κενά... "εξα ανίζον αι τα γρ μμ τα"). Μέσα στο κονφούζιο των οδηγιών του φόρουμ δεν μπορώ να βρω τους αντίστοιχους τομείς που είναι κατάλληλοι για τις ερωτήσεις που θέλω να κάνω. Δεν θα μπορούσε να υπάρχει ένας αυτοματισμός, έτσι ώστε γράφοντας μερικές λέξεις κλειδιά, συνοδευτικά στην ερώτηση, να προωθείται στον κατάλληλο τομέα; Τέλος πάντων, αυτή είναι η πρώτη μου εντύπωση και τα πρώτα συναισθήματα από το φόρουμ και την εκφράζω ελπίζοντας ότι η διαπίστωση, ότι το σκεπτικό ύπαρξης και λειτουργίας του φόρουμ στην δική μου περίπτωση δεν πέτυχε τον στόχο του... Πιθανόν αργότερα... και επειδή σήμερα ολόκληρη την μέρα αγωνίζομαι και νιώθω όχι και τόσο ευχάριστα, αφού δεν μπορώ να βοηθηθώ, ζητώ συγνώμη για την πολυλογία μου, αν και θεωρητικά τουλάχιστον, φαίνεται ότι άρχισα να εναρμονίζομαι με τις μακροσκελείς οδηγίες του φόρουμ... Βέβαια, "υπογραφή" δεν μπόρεσα να δημιουργήσω...