Δημοσιεύτηκε: 13 Νοέμ 2011, 00:55
από Ilias95
parenthesis έγραψε:Πολύ καλή ιδέα! Μόλις το κατέβασα και το δοκιμάζω! :thumbup:
(Μια διορθωσούλα μόνο : είναι "διαγραφή πρωτοτύπου")

Ουπς, όντως... :oops: Θα διορθωθεί άμεσα...
stavrosLinux έγραψε:κατά αρχάς βλέπω μια πολύ καλή προσπάθεια! έχω να κάνω μια παρατήρηση και θα αρχίζω τις δοκιμές. Το κομμάτι των μετατροπών αρχείων κειμένου κατά την άποψή μου δεν χρειάζεται διότι προσθέτει σαν εξάρτηση το libreoffice (που δεν υπάρχει σε πολλές διανομές) και θα είναι σπάνιο να μετατρέψει κάποιος κείμενο με την εφαρμογή αυτή, εκτός αν δεν είχε σαν εξάρτηση το libreoffice ;)

Να διευκρινίσω ότι δεν είναι απαραίτητο το LibreOffice. Δουλεύει και με OpenOffice. Αν και δεν είμαι σίγουρος, νομίζω ότι αρκετές διανομές έχουν εγκατεστημένη μια απ' αυτές τις σουίτες γραφείου. Αλλά ούτως ή άλλως όπως είπα και παραπάνω για να τρέξει η εφαρμογή δεν χρειάζεται να υπάρχουν απαραίτητα όλες οι εξαρτήσεις. Πχ αν δεν υπάρχει εγκατεστημένο το unoconv (το οποίο χρησιμοποιεί το libreoffice), το πρόγραμμα θα σε αφήσει να κάνεις ότι άλλες μετατροπές θέλεις, αλλά όταν πας να κάνεις μετατροπή αρχείου κειμένου θα σου εμφανίσει μήνυμα ότι δεν μπορείς να κάνεις τέτοιου είδους μετατροπές μέχρι να εγκαταστήσεις το unoconv. Αν πάλι το unoconv υπάρχει αλλά δεν υπάρχει open/libre office απλά θα σου πει ότι απέτυχε η μετατροπή.