Δημοσιεύτηκε: 02 Ιαν 2015, 20:27
από kilon
koleygr έγραψε:Σ ευχαριστω @the_eye το καταλαβαινω αυτο... απλώς ο λογιστής θα πρέπει να είναι έμπειρος σε σχεση με το ιντερνετ για να μου δωσει σωστες πληροφοριες και δεν γνωριζω καποιον τετοιο εδω γυρω. Έλεγα μηπως μπορουσε να βοηθησει καποιος απο αυτους που χουν ηδη ανεβασει προγραμματα και ισως καποιος ειχε δωρεα στη σελιδα του.

Spoiler: show
Εδω στην εφορια δεν ξεραν τι τους γινεται.. θα ξερεει ενας τυχαιος λογιστης?

Anyway: Αν με κλεισουν μεσα για καμια μικροδωρεα θα μου κανουν και διαφημηση και θα με λυπηθει ο κοσμος να μου κανουν μετα μεγαλυτερες δωρεες :)


Μην περιμένεις πολλά πράγματα απο δωρεές . Από ότι έχω διαβάσει τα ποσά που μαζεύονται είναι σχεδόν μηδαμινά. Και μιλάω για εξωτερίκο γιατί αν στοχεύεις για ελληνικό κονό έχετε γεια βρυσούλες λόγκοι βουνά ραχούλες.

Στην ουσία δωρέα σε software σημαίνει " πάρε εσυ το software και αν σου περισεύει κάτι δώσε" .

Απο ότι έχω δεί εκ μακράν το καλύτερο website είναι το patreon αλλά δεν είναι ακριβώς για δωρεές γιατί μόνο όσοι πληρώνουν έχουν πρόσβαση.

http://www.patreon.com/

ξέρω πολύ κόσμο που είναι εκεί και βγάζει ένα σταθερό εισόδημα. Μην φανταστείς τίποτα τρελό , απλά μικρά ποσά .

Γενικά dontation μπορεί να κάνεις σε οποιαδήποτε ιστοσελίδα γιατί το paypal σου επιτρέπει να ενσωματώσεις ένα κουμπί για δωρεέ.