Δημοσιεύτηκε: 28 Μαρ 2015, 16:57
από ubuderix
Παρέλαβα την Πέμπτη 26-3 το τηλέφωνο.Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές.Το λειτουργικό τρέχει πολύ ομαλά,δεν σου δίνει την εντύπωση ότι η συσκευή έχει 1gb ram.Η ανταπόκριση της συσκευής σε εφαρμογές ,βίντεο ,περιήγηση μέσω του browser στο διαδίκτυο είναι εξαιρετική.Στο τηλέφωνο έχω 2 κάρτες sim που λειτουργούν ταυτόχρονα ,έχω προσθέσει εξωτερική μνήμη (minisd) 32gb που φυσικά αναγνωρίστηκε αμέσως.
Από την συσκευή όπως ξέρουμε απουσιάζουν τα κουμπιά Home,Back που υπάρχουν στις συσκευές που τρέχουν android αλλά πραγματικά η εξοικείωση για μένα ήταν πολύ γρήγορη.Η ασύρματη σύνδεση χωρίς κανένα πρόβλημα.
Υπάρχουν για όσους ενδιαφέρονται και οι γνωστές εφαρμογές των social media .
Ήδη έχουν ξεκινήσει και από Ελλάδα και ανεβαίνουν εφαρμογές στο Ubuntu Store , όπως για διαδικτυκά ραδιόφωνα (real.gr,sportfm94.6) και irc client για σύνδεση στα κανάλια τη κοινότητάς μας .
Μέσω του περιηγητή μας μπορούμε να δούμε όσες εφαρμογές ήδη υπάρχουν στο Ubuntu Store.

the_eye έγραψε:Ενημερώσεις κατεβάζει ;

Με το που συνδέθηκα σε wifi μου ήρθε ειδοποίηση για τις ενημερώσεις ,οι οποίες εγκαταστάθηκαν πολύ γρήγορα .Ενημερώσεις αν θυμάμαι καλά γίνονται κάθε 15 μέρες .