Δημοσιεύτηκε: 02 Ιούλ 2008, 09:23
από dpol
Γειά χαρά και από μένα, συστήνομαι κάπως καθυστερημένα αν και είμαι μέλος του forum εδώ και μερικές μέρες... :P

Η σταδιοδρομία μου ξεκίνησε με έναν Comodore 64 όπου εκτός από παιχνίδια έμαθα και λίγο προγραμματισμό με Basic.
Κατόπιν περάσαμε σε 286 και το παλιό καλό DOS με διάφορες γνωστές γλώσσες προγραμματισμού της εποχής εκείνης Pascal, Clipper, C, Cobol κλπ.

Πλέον δεν ασχολούμε με προγραμματισμό αλλά η επαφή μου με τους υπολογιστές είναι καθημερινή λόγο δουλειάς και χόμπι, με ασχολίες που αφορούν τα παράθυρα κυρίως και πάρα πολύ h/w...


Το linux το γνώρισα πριν 1 περίπου χρόνo με ένα livecd που μου έδωσε ένας φίλος (Ubuntu 7.04) αλλά η έλλειψη γρήγορης σύνδεσης με απέτρεψε από το να ασχοληθώ περισσότερο.
Πριν από κάνα μήνα, με την κυκλοφορία του Hardy το έβαλα πείσμα να το γνωρίσω και έκτοτε ασχολούμε (προσπαθώ να το μάθω δηλαδή) κάθε μέρα.

Είμαι χρόνια μέλος σε διάφορα μεγάλα ελληνικά forums και χαίρομαι ιδιαίτερα για την προσπάθεια που γίνεται για το linux και το ανοικτό λογισμικό γενικότερα.
Ελπίζω να γνωριστούμε καλύτερα.

Δημήτρης.