Δημοσιεύτηκε: 26 Ιαν 2017, 22:35
από ιοαννης
καλησπερα.
εχω προβλημα θα κανω την ερωτηση μου και αν το δει κανεις μου απαντα.
ειμαι ο γιαννης με λιγη γνωση χρησης Η/Υ χωρις γνωση αγγλικων.
προσπαθω να εγκαταστησω ubundu,lubundu σε διαφορες ας το πω εκδοσεις εδω και πολλες μερες αλλα δεν καταφερνω τιποτα.
απο το usb οταν κανω εκινηση υπολογιστη (απο το usb)μπορω και βλεπω το περιβαλον εχω ηχο μπαινω στο δυκτιο κλπ.
κανω εγκαταση με μονο λειτουργικο το linux και διαγραφη των win... κανω επανεκινηση αλλα δεν μπορει να ξεκινησει ή μαλλον ξεκιναει μου ζητα απο θελω να ξεκινησω οπου και να πατησω enter μου βγαζει μια οθονη σαν να εχω απωλεια οριζοντιου και καθετου συγχρονισμου αναμενα ολα τα πιξελ ατακτα μετα μαυριζει η οθονη αναβουν καποιες σειρες απο πιξελ στην οθονη και τελος.
το ιδιο γινεται και οταν τα εγκαθιστω παραληλα με τα win.... αυτοματα. επεισης οταν κανω εγω διαμελισμο του σκληρου.
παρακαλω αν το διαβασει καποιος μη με παραπεμψει αλλου εχω κουραστει πια ειμαι ετοιμος να τα παρατησω.
απο φιλο πληροφορικαριο που ζητησα βοηθεια μου ειπε οτι και αυτος παρομοια προβληματα ειχε και τα παρατησε .
την ερωτηση την εβαλα σε 2 θεματα και σαν απαντηση πηρα να κανω δικο μου θεμα απο τον ενα συντονιστη.
σημειωση ουτε στα win.. με βαζει.κανω format εγγκαθιστω win... και ανοιγουν κανονικα.


Εγγραφή: Χθες, 20:17
Κορυφή
Εκτύπωση