Δημοσιεύτηκε: 17 Ιουν 2009, 12:21
από atermon
Off topic:
Epirotes έγραψε:H εκτέλεση του Hendrix είναι όντως πάρα πολύ καλή, αλλά συνήθως προτιμάω το πρωτότυπο. Άσε που ο Dylan είναι από τους αγαπημένους μου τραγοδοποιούς. Στα νιάτα μου ήθελα να του μοιάσω, αλλά μου έλειπε το ταλέντο, η υπομονή και η πειθαρχία. Λίγα μου αρέσουν από τζαζ ή τζαζ ροκ δεν είμαι γενικά φαν. Επίσης στα νιάτα μου στην Γερμανία είχα ένα κολλητό που ήμασταν ντουέτο με δύο κιθάρες κάτι φεγγάρια κι αυτός μου έλεγε ότι στα 60 μας θα παίζουμε τζαζ. Κι εγώ του απαντούσα: Εσύ μπορεί, εγώ αποκλείεται. Μπλουζ και μάλιστα αργό μπλουζ ίσως, τζαζ με τίποτα. Βέβαια αυτός είχε αρχίσει από νωρίς να μαθαίνει και καθότι ταλεντάρα στα 18 του ήδη μπορούσε να παίξει τζαζ. Και το συγκεκριμένο το διάλεξα στην τύχη, γιατί μην ρωτήσεις ποτέ μουσικό ποιό είναι το αγαπημένο του τραγούδι. Το ποιό πιθανό είναι να σου πει: "Είναι τόσα πολλά που να τα αραδιάζω τώρα όλα."


Βίοι παράλληλοι @Epirotes με τη Γερμανία. Εγώ τότε στις αρχές του '90 ξημεροβραδιαζόμουν στα χαουζάδικα του Μονάχου. Δεν έτυχε ποτέ να μάθω μουσική, έχει κάποια σχέση και με την ανατροφή μου και νοιώθω απαίδευτος άνθρωπος χωρίς μουσική παιδεία, αλλά δεν θα μπορούσα και να ζήσω χωρίς ακούσματα.

In der Einfachheit liegt die Kraft
:thumbup: