Δημοσιεύτηκε: 07 Φεβ 2014, 16:53
από fkol k4
madvinegar έγραψε:Μπορείς να ζητάς κάτι τετοιο ενώ η 14.04 δεν ειναι ακόμα officially released?

Μέτοχος είμαι, ό,τι θέλω ζητάω ΕικόναΕικόναΕικόνα

Σοβαρά τώρα, υποθέτω πως από τη στιγμή που υπάρχει το αποθετήριο trusty-updates, τουλάχιστον θα πρέπει να μην μένει πίσω σε σχέση με τα πακέτα του αντίστοιχου αποθετηρίου των προηγούμενων διανομών.
Αν μη τι άλλο, υποτίθεται πως για να τρέχω την 14.04, τεστάρω την τελευταία έκδοση από οτιδήποτε προσφέρει το Ubuntu. Δεν νοείται η 12.04 που είναι 2 χρόνων αρχαιολογία να έχει νεότερο firefox από την έκδοση που τεστάρει ό,τι τελευταίο υπάρχει.

Βέβαια, θα μπορούσε να υπάρχει ο αντίλογος «ενεργοποίησε τα proposed και θα έχεις την 27, ακόμα νεότερη έκδοση».
Το θέμα όμως δεν είναι αυτό. Το να ενεργοποιήσεις τα propoed σε υπό ανάπτυξη έκδοση είναι πολύ κακή ιδέα για κάποιον που δεν συμμετέχει στην ίδια την ανάπτυξη.

Εγώ έχω λόγους που χρησιμοποιώ την έκδοση 14.04. Συμμετέχω στις μεταφράσεις του Ubuntu οπότε θέλω να βλέπω τα σφάλματα και τις ελλείψεις που έχει ως έκδοση.
Επίσης, προτιμώ να χρησιμοποιώ το "latest & greatest" που έχει να προσφέρει το Ubuntu.

Από την άλλη, δεν έχω 15 υπολογιστές στο σπίτι, έναν έχω και θα ήθελα να λειτουργεί κιόλας, όχι να συναρμολογώ τη διανομή ξανά κάθε 10-15 μέρες που κάτι θα διαλύεται γιατί το πακέτο πέρασε βιαστικά στο proposed.