Δημοσιεύτηκε: 11 Απρ 2014, 14:08
από avlahop
Καλημέρα στην κοινότητα. Έκανα και εγώ αναβάθμιση, στο 14.04 beta για το σύστημα της υπογραφής μου. Δεν έκανα fresh install γιατί δεν προλάβαινα να το στήσω από την αρχή...Φυσικά είχα κάνει backup.

Pro's:
1) Δουλεύει η NVIDIA
2) Έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο πι αποκρίσσιμο το Unity σε σχέση με το προηγούμενο αλλα μπορεί να είναι και Placebo.
3) ωραίες οι νέες προσθήκες (minimize, αναζήτηση όταν εχεις κάνει spread της εφαρμογές)

Con's:
1) Δεν δουλεύει η NVIDIA :)..Ουσιαστικά πολλές φορές κολλάει το σύστημα οπότε και πηγαίνω σε terminal mode με Ctrl+F1 κτλ, και επιστρέφω με ctrl+F7 και το σύστημα ξανα ανταποκρίνεται.
2) Εχω δύο εικονίδια για δικτύωση. Το ένα έχει μόνο On-off switches και το άλλο έχει και τα δίκτυα που βρίσκει.
3)Στην εκκίνηση με βγάζει ένα "Το σύστημα αντιμετώπισε ένα εσωτερικό σφάλμα" παράθυρο διαλόγου, που με το έβγαζε και στο 13.10. Υπολόγιζα να μην το είχα με το 14.04, αλλά δυστυχώς το έχω.. Θα περιμένω φυσικά την τελική έκδοση.
3) Στην Lock Screen δεν μπορείς να αλλάξεις γλώσσα με συνδυασμό πλήκτρων, ενώ όταν κάνεις αναζήτηση στις spreaded εφαρμογές (Super + W) δεν σε αφήνει επίσης να αλλάξεις γλώσσα.

Κατα τα άλλο όλλα είναι πολύ καλά, νομίζω ότι θα είναι μια πολύ καλή έκδοση.

Υ.Γ: Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι εδώ το σωστό μέρος για γνώμη για το 14.04. Αν δεν είναι παρακαλώ να το μεταφέρετε στην σωστή :)....Ευχαριστώ πολύ