Δημοσιεύτηκε: 07 Μάιος 2014, 16:58
από madvinegar
Θα το παρατησω το θέμα... Δεν βλέπω να έχουν ορεξη να βρουν λυση. Ο ενας με στελνει στον αλλο και ζητάνε πραγματα που εγω τουλαχιστον δεν μπορω να κανω.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... ug/1229591

Αφου με έστειλαν στους maintainers και μαζεψα ο,τι πληροφοριες ζητουσαν και τις εστειλα, τωρα λενε να κανω bisect τους πυρηνες...
Εκτος του οτι δεν ξερω πως να το κανω, φοβαμαι μη σπασω και το συστημα μου το οποιο χρησιμοποιω ως κύριο στο σπιτι.

Θεωρω πως εχουν πολλές πληροφορίες για να βρουν τη λυση. Ξέρουν ποιος ηταν ο τελευταιος "καλος" πυρηνας και ποιος ο 1ος "κακός" πυρηνας. Δεν θα μπορουσαν να κανουν bisect μονοι τους?
Δεν ειμαι power user και κανονικά ετσι επρεπε να αντιμετωπίζουν οσους εχουν καποιο προβλημα και δηλωνουν καποιο bug.
Σιγουρα να βοηθησω και εγω στελνωντας οσες περισσοτερες πληροφορίες μπορώ, να κανω δοκίμες κτλπ (οπως και εκανα), αλλά μέχρι ένα οριο. Δεν μπορω ούτε εχω το χρόνο και τις γνωσεις να κατσω τωρα να μαθω πως γινεται το bisecting κτλπ.
Στο τέλος θα με βαλουν να ξαναγραψω εγω τον πυρηνα απο την αρχή.

Τεσπα, δεν σας κρυβω οτι δεν μου αρεσει η συγκεκριμένη αντιμετωπιση στο launchpad. :wtf: Bλέπω μια τάση να σπρωχνουν το θέμα στην ακρη, από τον Άννα στον Καιάφα, ζητωντας να γινει ολη η δουλειά απο τον απλο user. Για ενα θέμα που δουλευε μια χαρα μεχρι καποιο πυρηνα...

Μέχρι και ο original poster βλεπω να το εχει παρατησει. Εχει καιρό να γραψει κατι. Του εστειλα και μηνυμα πριν καιρό και δεν απαντησε.

Κρίμα...