Δημοσιεύτηκε: 01 Ιούλ 2010, 12:45
από dtrzG
Ακομη κι αν εκοψα και εραψα,η διαφορα με πριν ειναι παρα πολυ μικρη.Θα σας τη σπασω που θα το πω,αλλα ειναι η αληθεια : ετυχε να μεινω για μερες σε windowz και επαιζα συνεχεια με τον firefox.Οταν μπηκα στο ubuntu μου και αρχισα την περιηγηση η διαφορα ηταν τρελα αισθητη που αρχισε να με εκνευριζει το ποσο αργος ειναι.Ακομη και η εδω μου περιηγηση (στο φορουμ δηλαδη) που δεν παιζει flash ουτε κατι βαρυ,η διαφορα ειναι πολυ εμφανης.Επιπροσθετως,βαρεθηκα να ακουω τον θορυβωδη amd cooler της cpu να μαρσαρει και να μου προκαλει πονοκεφαλο και σε καθε top ο firefox να μην πεφτει ποτε απο την πρωτη θεση.Αυτη τη στιγμη εχω καταφυγει σε chromium που παει σφαιρα.Αλλα ολο αυτο με στεναχωρει.Γιατι τοση διαφορα ? Μονο στα δικα μου τα ματια και το δικο μου μηχανημα ειναι εμφανης ? Τελος,νερα μου ειχε κανει και ο chrome καποτε.Εχω μια κακη συνηθεια : τα tabs του καθε browser ειναι πολλαααα! :oops:

EDIT : εχω παρατηρησει και κατι κουλα φαινομενα αλλα ξερω οτι ευθυνεται το flash : αφηνα το ποντικι πανω σε button και εκανε παρα πολυ γρηγορες εναλλαγες του δεικτη.Δηλαδη αλλαζε απο pointer σε χερι και αντιστροφως,χωρις αυτο να σταματαει ποτε αν δεν γινοταν μετακινηση του σε καποιο αλλο σημειο της σελιδας.Αρκετα γκρινιαξα. :lol: