Δημοσιεύτηκε: 20 Νοέμ 2011, 19:26
από Star_Light
the_eye έγραψε:Αν διαβάσεις προσεκτικά θα δεις ότι αναφέρομαι σε ελληνικό spam.
Αν απλά μπλοκάρεις μια διεύθυνση τότε εσύ γλυτώνεις από 1 spam, είναι ημίμετρο, αν καταγγείλεις τον spammer τότε εσύ και πολλοί άλλοι γλυτώνουν από τα ενοχλητικά μηνύματα.

Όσο για το αποτέλεσμα, είναι πάρα πολύ αποτελεσματικό. Και για το email και για το τηλέφωνο.


Εγω μιλαω παλι για ολα τα ειδη των σπαμ ειτε ελληνικα ειτε ξενα -.-
Πιο πανω ειπες πως θα πρεπει καποιος να γραψει πως δεν εχει δωσει ποτε στοιχεια
ή ζητησει να ενημερωθει απο την ταδε διαφημιστικη εταιρεια. Πως εισαι σιγουρος πως
και αλλοι σαν και εσενα δεν ενδιαφερονται για τις συγκεκριμενες υπηρεσιες?
Μιας και δεν το εχουν δηλωσει.

=> Γράφετε ένα κείμενο όπου βεβαιώνετε ότι ουδέποτε έχετε ζητήσει ηλεκτρονική ενημέρωση για υπηρεσίες ή προϊόντα από το εν λόγο site και γενικά δεν έχετε γραφτεί σε κάποιες από της υπηρεσίες του.
Βάζετε το Ονοματεπώνυμό σας και το αποστέλλετε.

δηλαδη το δικο σου ονοματεπωνυμο απευθειας περιλαμβανει και την γνωμη απο αλλους τοσους? Και τους γλιτωνει? Πως? δεν σε καταλαβαινω τι θες να πεις.

=> Ειδικά για τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, εξαίρεση αποτελεί, σύμφωνα με την παρ. 3 του αρ. 11, η περίπτωση στην οποία η ηλεκτρονική διεύθυνση του χρήστη αποκτήθηκε από τον αποστολέα νομίμως, στο πλαίσιο της πώλησης προϊόντων ή υπηρεσιών ή άλλης συναλλαγής. Στην περίπτωση αυτή μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου μπορούν να αποστέλλονται για την απευθείας προώθηση παρόμοιων προϊόντων ή υπηρεσιών του προμηθευτή ή για την εξυπηρέτηση παρόμοιων σκοπών, ακόμη και όταν ο αποδέκτης του μηνύματος δεν έχει δώσει εκ των προτέρων τη συγκατάθεσή του,

κωλοτούμπας νόμος :lol: :lol: :lol: τι σημαινει αποκτηθηκε η διευθυνση μου νόμιμα? :D
Και η Μπακογιάννη που μας έχει ταράξει στο σπάμ με τα τερτύπια του κομματος της και μας έχει φακελωμενους ολους
νόμιμο ειναι? Δεν ξεκαθαριζει πιο πανω τι εννοει με τον ορο νομιμο. Και πες οτι καταγγέλεις την Μπακογιαννη
και τι θα τις κάνεις? :lol: :lol: εδω τους έχουν καταγγείλει για κλεψιές και παλι δεν επαθαν τιποτα τους πολιτικους.
Τελοςπαντων ο καθενας οτι προτιμαει. Εγω προτιμω να μπλοκαρεις την διευθυνση και να τελειωνει μια και εξω η υποθεση.
Και άμεσα. Οποιος θελει για το hotmail μπορω να του πω στο γιαχου δεν το εχω ψαξει.

Αν ειναι να μπλεξεις με νομους σε αυτη τη χωρα δεν ξεμπερδευεις ουτε μετα απο 10 χρονια αααχχαχα