Δημοσιεύτηκε: 23 Φεβ 2013, 16:10
από vagrale13
learne/hack έγραψε:
Για καθε αλλη αλλαγη δεν φερνω την ευθηνη ουτε εγω, ουτε κανενας ,
παραμονο ο ιδιος που θα το κανει!!


Τι εννοείς, τι αλλαγή;

Και επίσης, ένα ακόμη πολύ σοβαρό ζήτημα εδώ που τίθεται είναι : Και που μπορώ να βρω αξιόλογους proxy servers, που να μη "παρακολουθούνται" ας πούμε ή κρατάνε logs..κτλπ που μπορεί αν θελήσει κάποιος πολύ..., τελικά να φθάσει σε εμένα;

Επίσης, γίνεται να χρησιμοποιήσει κανείς, πολλούς proxy servers που από τον ένα στον επόμενο να αλλάζει η ip ;;
Δημιουργώντας έτσι ας πούμε μια αλυσίδα από διαφορετικές ip's;
Και ακόμη καλύτερο και κορυφαίο νομίζω, αν γίνεται. Γίνεται να αλλάζουν και αυτές οι ips ανά τακτά και διαφορετικά χρονικά διαστήματα όμως! ;;

Με τον τρόπο παραπάνω δυσκολεύεται ακόμη ποιο πολύ το έργο κάποιο που θέλει να μάθει από που προέρχεται η ip έτσι;

(Θα σας ευχαριστούσα πολύ για τις απαντήσεις - οδηγίες σας ειλικρινά. Αν γίνεται, πάντως πείτε μου ότι θέλετε, αλλά αν θέλετε να δώσετε έμφαση στην τελική ταχύτητα που μπορεί να είναι πολύ αργή, ας είναι το τελευταίο πράγμα. Το θέμα είναι άλλο. )
Ευχαριστώ πολύ! :)

Κανεις δεν μπορει να σε διασφαλισει ποσο αξιολογος ειναι καποιος proxy server, απο μονος σου το παιρνεις το ρισκο αυτο.
Επισης, το να αλλαζεις ip, δεν σημαινει πως θα πετυχεις και αυτο που ισως ψαχνεις. Η χρηση του tor, και οι server που χρησιμοποιει, διατηρουν logs.
Για την ταχυτητα, δεν μπορει να γινει κατι.