Δημοσιεύτηκε: 08 Ιούλ 2009, 02:08
από filippos.xf
panagiotis20 έγραψε:Ευχαριστώ που έκατσες και μου απάντησες σε όλα τα θέματα που έθεσα :thumbup:

ftso έγραψε:Για να συνοψίσω, το παρόν θέμα θα ήταν χρηστικό για προτάσεις και συζήτηση νέων οδηγών.
Προτείνω να αλλαχθεί ο τίτλος σε "Προτάσεις και γενική συζήτηση οδηγών" και να μπει σαν ανακοίνωση.



Οκ, συμφωνώ και εγώ να γίνει έτσι. Τώρα κιόλας θα αλλάξω τον τίτλο. Αλλά σαν ανακοίνωση πως θα το βάλω; δεν χρειάζεται κάποιος συντονιστής για αυτό; εσύ ας πούμε;


Οπότε μπορώ να κάνω πρόταση έναν οδηγό για δημιουργία ε;
Δεν βρήκα κάποιον οδηγό που να λέει πως μπορεί κάποιος να δημιουργήσει userbars εάν θέλει και προτείνω να δημιουργηθεί ένας.
Βασικά βρήκα αυτόν http://www.gimptalk.com/forum/topic/Make-A-Userbar-In-The-Gimp-9605-1.html αλλά είναι για το Gimp στα Windows, δεν ξέρω αν λειτουργεί το ίδο σε Ubuntu και η εικόνες είναι από Windows. Δεν ασχολούμε με το Gimp βασικά, όχι ότι δεν είναι καλό πρόγραμμα.. ίσα ίσα από αυτά που έχω ακούσει είναι θαυμάσιο. Με έναν τέτοιο οδηγό θα μπορούσε ο καθένας να φτιάξει userbars για Ubuntu, Linux, Ubuntu-gr, Gnome, ΕΛ/ΛΑΚ, Firefox και και και... καταλαβαίνεται. ;)
Καλό είναι αν υπάρχει ένας τέτοιος οδηγός εδώ στο φόρουμ στα ελληνικά και με εικόνες από το Gimp σε Ubuntu.