Δημοσιεύτηκε: 03 Αύγ 2009, 02:36
από malos
Μπράβο ρε παιδιά για το χιούμορ σας ! :thumbup:

Κατά δεύτερο ( :D ) ευχαριστώ τον vagrale13 και τον Λοξία.
@vagrale13 αυτό που λες για τον αριθμό στο κουτάκι .......... ! Πόσο μου τη σπάνε ρε φίλε όπου τα βλέπω αυτά !!!!
Είμαιι που είμαι στραβός, χρόνια είχα διαταραχή της συγκέντρωσης .... τα κάνουνε και έτσι αυτοί οι βλάκες και μου ρχετε ίλλιγγος! Ειλικρινά τώρα το διακρίνεις εσύ αυτό το πράγμα ; Άσε που το έβαλα κάποια στιγμή ! Νομίζω πέτυχα κάνα δυο καθαρά ! Αλλά πάντα μου ζητούσε κι άλλο και ξανά και ξανά ! Πήγα σε άλλη μηχανή και έκανα τη δουλειά μου ! ( Νομίζω και η Yahoo έτσι ξηγήθηκε, δεν είμαι σίγουρος όμως )

@Λοξία, πολύ χρήσιμα αυτά που είπες. Μου αρέσει που λες πως δεν γίνεται σε δέκα γραμμές να εξηγηθούν όλα.
Την πάτησες ! Ακολούθησαν άλλες 80 !!!
Κάτι όμως που μου κίνησε την περιέργεια. Είπες πως η επιλογή θα κινείται σε 255 νούμερα.
Εγώ νόμιζα ότι κλείνοντας και ανοίγοντας το router η otenet διαλέγει να σου δώσει ανάμεσα στα 85.χχχ.χχχ.χχχ κι ότι μόνο το 85 είναι δικό της και δηλώνει τον εαυτό της με αυτόν τον αριθμό ( αν το είχα καταλάβει καλά ).
Από ότι βλέπω όμως από τα log του apache ( έχω έναν για να παίζω ) , έχω πράγματι ίδια τα 2 πρώτα νούμερα ! Από τον Απρίλιο αυτά ! Όχι όμως το τρίτο νούμερο που είναι ήδη διαφορετικό από χθες !
Δηλαδή αυτά τα 2 πρώτα θα παίρνω πάντα ; Όλοι οι πελάτες της αυτά παίρνουν ; Κι αν είναι πάνω από εκατομύριο;
:o

@grimm να σαι καλά ! Επίσης πολύ χρήσιμα όσα είπες.

Πάω τώρα για να ψάξω περί Mac address. Όλο πληροφορίες .... που τις χωράτε ρε στα κεφάλια σας ; :P